نرم افزارحسابداری صدگان

اوراق خزانه ابزار جدیدی در راه بازار سرمایه

0 598

حسابداراپ

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی برای منع خرید و فروش اوراق خزانه توسط بانک مرکزی، تنها بورس قابلیت خرید و فروش این اوراق را خواهد داشت.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه سید علی حسینی معاون سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی مبنی بر منع خرید و فروش اوراق خزانه توسط بانک مرکزی، تنها بورس قابلیت خرید و فروش این اوراق را دارا خواهد بود.


پندار سیستم

حسینی درباره مصوبه هفته گذشته مجلس مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش اوراق خزانه توسط بانک مرکزی اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی این موضوع به تصویب رسید، به طوری که از این پس بازار سرمایه، مرجع رسمی خرید و فروش این اوراق خواهد بود و به این ترتیب امکانات مناسب‌تری در اختیار معامله‌گران این بازار قرار می‌گیرد.


وی افزود: در واقع بازار سرمایه ساز و کار دقیقی برای معاملات ثانویه اوراق بهادار دارد و با بهره گیری از کارگزاران متعدد و شرکت های متنوع، نه تنها باعث افزایش شفافیت مبادلات این قبیل اوراق خواهد شد بلکه امکان دسترسی معامله گران را تسهیل خواهد کرد که در آینده ای نزدیک این اوراق جدید در بازار سرمایه منتشر خواهد شد.


بند ۳۰ لایحه بودجه مبنی بر ممنوعیت بانک مرکزی از خرید و فروش اسناد خزانه هفته گذشته با ۱۷۰ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۱۱۱ رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.