ACCPress.com – تازه های حسابداری

اصلاح نحوه محاسبه مستمری بیمه‌شدگان شاغل در دو کارگاه یا بیشتر به صورت همزمان

 • دسته بندی: اخبار اقتصادي, اخبار مجامع حرفه اي

 

 افراد بیمه‌شده تأمین‌اجتماعی نیز می‌توانند به صورت پاره‌وقت، خارج از ساعات انجام کار موظف و یا ایامی در طول هر ماه را برای کارفرمایان مختلف کار کرده و بیمه‌پردازی داشته باشد.
.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، مهرداد محقق‌زاده با بیان اینکه براساس ماده ۳۴ قانون تأمین‌اجتماعی درصورتی که بیمه‌شده برای دو یا چند کارفرما کار کند، هریک از کارفرمایان مکلف‌اند به نسبت مزد یا حقوقی که می‌پردازند، حق‌بیمه سهم بیمه‌شده را از مزد یا حقوق او کسر و به انضمام سهم خود به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نمایند، ادامه داد: افراد بیمه‌شده تأمین‌اجتماعی نیز می‌توانند به صورت پاره‌وقت، خارج از ساعات انجام کار موظف و یا ایامی در طول هر ماه را برای کارفرمایان مختلف کار کرده و بیمه‌پردازی داشته باشد.

.
محقق‌زاده با اشاره به مشکلات و ابهامات قانونی به وجود آمده برای برخی از این قبیل افراد گفت: به منظور یکسان‌سازی رویه درمورد تمامی بیمه‌شدگان و در راستای جلوگیری از تضییع حقوق افرادی که در پرداخت حق‌بیمه مشارکت بیشتری داشته‌اند، با استناد به مواد ۷۲، ۷۵ و ۷۷ قانون تأمین‌اجتماعی و تبصره‌های ذیل آنها؛ نحوه محاسبه مستمری بیمه‌شدگانی که در زمان احراز شرایط و در طول مدت محاسبه متوسط مزد یا حقوق در دو یا بیش از دو کارگاه به طور همزمان بیمه‌پرداز می‌باشند مورد بازنگری قرار گرفت.

.
وی با بیان اینکه برای محاسبه مستمری این دسته از بیمه‌شدگان ابتدا دستمزد هریک از کارگاه‌های مشمول کسر حق‌بیمه در طول ایام مربوط به محاسبه متوسط دستمزد به صورت ماه به ماه باهم و با رعایت سقف پرداخت حق‌بیمه تجمیع می‌شود، افزود: میانگین دستمزد مشمول کسر حق‌بیمه هر کارگاه جداگانه محاسبه شود.

.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: میانگین‌های به دست آمده درخصوص هر کارگاه در میزان سابقه اشتغال در همان کارگاه ضرب و بر عدد ۳۰ تقسیم شده و مجموع اعداد به دست آمده به عنوان مستمری استحقاقی بیمه‌شده خواهد بود.

.

————————————————————————————————-

لینک مرتبط:

ابلاغیه جدید حذف سوابق بیمه‌ای افراد

اصلاح نحوه محاسبه مستمری بیمه‌شدگان شاغل در دو کارگاه یا بیشتر

 

.

 

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: 26 دسامبر 2012
 • ۱۶ نظر
 • آمار : 13,887 بازدید
 • sdghi در ساعت 2:33 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: آوریل 2015

  با سلامء
  با توجه به مراجعه این جانب به سایت و عدم دسترسی به دستور اداری با موضوع:اصلاح نحوه محاسبات مستمری بیمه شدگان در دو کارگاه یا بیشتر به صورت همزمان تقاضا دارم برای دسترسی سریع به این دستور اداری راهنمایی لازم را بفرمایید. با تشکر

  [پاسخ]

  سعید در ساعت 11:45 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: آوریل 2015

  با سلام
  در مورد اشخاصی که در دو کارگاه مشغول به کار هستند و بیمه پرداخت میکنند ایا در سابقه بیمه تاثیر دارد یعنی اگر شخصی به مدت ۱۵ سال در دو کارگاه مشغول به کار باشد سابغه ان شخص ۳۰ سال حساب میگردد یا نه

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ آوریل 12th, 2015 11:28 ب.ظ:

  باسلام و احترام
  خیر سابقه دوبرابر نمی شود ولی به نسبت پرداختی چنانچه در مقطع بازنشستگی ، بیمه بیکاری ، هدیه ازدواج و…باشید این پرداختی ها ملاک است.

  [پاسخ]

  محسن در ساعت 12:43 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: می 2015

  باسلام و احترام
  اگر شخصی عضو هیات علمی دانشگاه باشد وبر اساس قانون استثنا دو شغله بودن در سازمان دولتی دیگر برای مدت محدود (یکسال ) اشتغال داشته باشد.پرداخت دو حق بیمه از سوی کارفرمایان امکان پذیر میباشد ؟
  لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

  [پاسخ]

  داود در ساعت 10:12 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: می 2015

  با سلام و احترام. من هم اکنون به صورت تمام وقت شاغل هستم و بیمه کامل برایم منظور می شود. می خواهم در محل دیگری به صورت ساعتی مشغول شوم. سؤالم این است که تعداد روز کارکرد کدام یک از کارهایم به عنوان سابقه در نظر گرفته می شود؟ (آیا جمع می شوند با هم؟)

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ می 14th, 2015 1:18 ق.ظ:

  باسلام و احترام
  بله جمع میشوند.

  [پاسخ]

  mohsen در ساعت 1:29 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: می 2015

  باسلام و احترام
  اگر شخصی عضو هیات علمی دانشگاه باشد وبر اساس قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل (اصل ۱۴۱قانون اساسی)وتبصره آن که سمت های آموزشی در دانشگاه ها را استثنا کرده در سازمان دولتی دیگر برای مدت محدود (یکسال ) اشتغال داشته باشد.پرداخت دو حق بیمه از سوی کارفرمایان امکان پذیر میباشد ؟
  لطفا راهنمایی فرمایید. قبلا نیز سوال شده . با تشکر

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ ژوئن 6th, 2015 9:45 ب.ظ:

  باسلام واحترام
  قراردادهای شما براساس ضوابط قانون کاروتامین اجتماعی است؟
  دراین صورت مانعی در ارسال دولیست تاسقف مصوب حق بیمه وجود ندارد.

  [پاسخ]

  محسن در ساعت 12:22 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: آگوست 2015

  سلام
  اگر شخصی در محل کار اولش تحت پوشش بیمه دیگری غیر از تامین اجتماعی باشد و در محل دومی هم کار کند، و دستمزد ماهانه دریافت کند ، آیا کارفرمای دوم موظف به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی برای او هست یا نه؟ خود فرد تمایلی به بیمه تامین اجتماعی ندارد.
  مثلا کارمند غیرتامین اجتماعی مخابرات یا شرکت نفت یا غیر آن.
  آیا تامین اجتماعی برای این فرد حق مطالبه حق بیمه دارد یا خیر؟
  ممنون از پاسخ شما

  [پاسخ]

  فاطمه در ساعت 9:25 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: آوریل 2016

  باسلام و خسته نباشید سوال داشتم مبنی براینکه من قالی بافی می کنم و بیمه ام کامل است. و میخاهم در محل دیگری هفته ای دو تا سه ساعت بعد از اتمام کار روزانه که ساعت ۵ عصر می باشد کار کنم . آیا برای بیمه اول من که بیمه تامین اجتماعی می باشد و خودم کارفرما می باشم مشکلی بوجود می آید؟ در صورت کار در محل دوم کارفرما باید به اندازه ساعات کار اینجانب را بیمه کند یا نه؟

  [پاسخ]

  مستانه در ساعت 10:22 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: می 2016

  سلام من در یک دفتر مهندسی کار میکنم و بیمه تامین اجتماعی شدم میخواهم علاوه بر دفتر مهندسی در یک شرکت بازرگانی کار کنم بنابراین از دو محل بیمه تامین اجتماعی خواهم داشت . سوال من اینه با توجه به اینکه حقوق من از یه حدی بالاتر میره باید مالیات هم پرداخت کنم ؟

  [پاسخ]

  شفیع در ساعت 9:29 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: جولای 2016

  با سلام،
  در صورت امکان شماره و تاریخ ابلاغیه ای که بر اساس آن در مورد شاغلین در دو کارگاه و بیشتر، ملاک محاسبه مستمری بازنشستگی ” میانگین‌های به دست آمده درخصوص هر کارگاه در میزان سابقه اشتغال در همان کارگاه ضرب و بر عدد ۳۰ تقسیم شده و مجموع اعداد به دست آمده به عنوان مستمری استحقاقی بیمه‌شده خواهد بود.” می باشد را اعلام فرمایید
  با سپاس

  [پاسخ]

  حسن آشتبانی در ساعت 10:02 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: می 2017

  باعرض سلام
  احتراما به عرض مبرسانم من در شرکت اولی که کار میکردم نظربه افزایش حق بیمه خود که غیر متعارق شناخته میشد به مدت دوسال مجبور شدم در شرکت دیگری مشغول شده وحتی حق بیمه ام را خودم پرداخت کنم ولی طبق بند ۳۴ حق بیمه پرداختی تقسیم بر سی سال گردیده ومیانگین دریافتی بنذه ماهیانه هفتاد هزار تومان محاسبه گردیده در صورتیکه میانگین لیست ارسالی ۱۴۰۰۰۰۰۰ ریال بوده وبنده به طور متوسط ماهیانه ۳۵۰۰۰۰ ریال حق بیمه طی این دوسال گذشته پرداخت کرده ام خواهشمندم راهنمائی فرمایید چکار کنم تا مجموع دربافتی من عادلانه محاسبه گردد

  [پاسخ]

  كامران فروزفر در ساعت 2:21 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: سپتامبر 2017

  بنظر بنده سازمان تامین اجتماعی رسالت خود رافراموش کرده بیمه یک قرارداد دوطرفه است وشخصی طی سنوات کاری خود بیمه پرداخت نموده است حال یک کارگاه باشد ویاچند کارگاه بالاخره وجوهی را از بابت حق بیمه پرداخت نموده است حال چرا در زمان محاسبه مستمری بازنشستگی با فرمولی من درآورد که دقیقا مشخص است که هیچگونه کار کارشناسی روی آن صورت نگرفته بکار میگیرد واین نشان میدهد که بر خلاف ادعایشان مبنی بر ضایع نشدن حق بیمه شده دقیقا برخلاف آن است ودیدگاه سازمان براساس عدم اعتماد وضایع کردن حق بازنشستگان است شما اگر دنبال حذف پرداختهای بیمورد هستید فقط کافیست نسبت کسانی که زیر ٣٠ سال کارکر بازنشسته شده اند را به ٣٠ سال کارکرده ها استخراج کنید خواهید فهمید که چه تعهد مالی فراوانی برای سازمان درست کرده اید

  [پاسخ]

  فاطمه در ساعت 1:00 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ژانویه 2018

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم کسی که تو یه کدکارگاهی سی روز کارکرد داره و بیمه براش رد میشه میتونه تو کارگاه دیگه با سی روز کارکرد یا کمتر بیمه براش رد شه؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ فوریه 2nd, 2018 3:51 ب.ظ:

  باسلام واحترام
  بله منعی برای ارسال لیست ازچندمنبع تا ۷ برابرحداقل حقوق نیست

  [پاسخ]

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: