حسابان وب

جزئیات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

1 53,492

حسابداراپ

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹، ۲۶ درصد تعیین و بخشنامه آن ابلاغ شد. این در حالی است که همه همچنان چشم انتظار طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر بازنشستگان هستند که باید با توافق دولت و تامین اجتماعی محقق شود.

فینتو

 افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹ نهایی شد. حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای حداقل بگیران، ۲۶ درصد افزایش یافت.
وزیر کار با اعلام خبر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹، توضیح داد: «بازنشستگانی که حداقل مزد را دریافت می‌کنند شامل ۲۶ درصد افزایش می‌شوند و بازنشستگانی که در سایر سطوح و بالاتر از حداقل بگیران هستند افزایش حقوقشان ۱۵ درصد به اضافه عدد ثابت ۱۶۴ هزار تومان است.»
محمد شریعتمداری درباره افزایش سایر بخش‌های حقوق بازنشستگان نظیر حق خواروبار، مسکن و … وعده تصمیمات جدیدی داد که با تصویب هیأت امنا سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی محقق خواهد شد.
افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۹ می‌بایست شامل طرح همسان‌سازی حقوق هم شود. به گفته وزیر کار دولت تلاش می‌کند تا حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را به حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نزدیک کند.
شریعتمداری گفته است که متناسب با توان صندوق بازنشستگان تامین اجتماعی دولت پیگیر است تا علاوه بر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹، همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق نیز دنبال شود.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی پرداخت می‌شود؟

پرداخت مابه التفاوت‌های حقوق بازنشستگان

مابه التفاوت حقوق خرداد ۹۹ برای بازنشستگان حداقل بگیر در تامین اجتماعی از هفته آینده یعنی هفته اول تیر، واریز می‌شود. حقوق تیرماه ۹۹ نیز شامل ۲۶ درصد افزایش خواهد بود.
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹ را مدیرعامل این سازمان در گفت‌وگوی تلویزیونی تشریح کرده است. به گفته مصطفی سالاری مابه التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان با حقوق افزایش یافته در تیر واریز می‌شود.
سالاری درباره طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار امیدواری کرده است که طی مدت دو تا سه ماه آینده محقق شود.
به گفته او افزایش سنوات بازنشستگان تامین اجتماعی یکی از راه‌های برابری حقوق آن‌ها با بازنشستگان کشوری و لشکری است. روش دیگر افزایش حق مسکن و بن خواروبار است که به زودی میزان افزایش این بخش‌ها تعیین می‌شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفته است که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹ نیاز است تا دولت منابع مالی را تأمین کند.

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹

افزایش ۲۶ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹ برای افرادی که مزایای مزدی مثل حق مسکن، بن خوار و بار و پایه سنوات را ندارند، به عدد ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان نزدیک می‌شود.
در اسفندماه سال گذشته یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ این بوده است که کف حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری به عدد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد. این میزان تصویب و در بهار سال ۹۹ به بازنشستگان پرداخت شد.
به این ترتیب با افزایش ۲۶ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حقوق حداقل بگیران این سازمان همچنان با حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری تفاوت دارد. در حالی که هفته گذشته علی ربیعی، سخنگوی دولت پیش بینی کرده بود حداقل حقوق بازنشستگان ۲ میلیون ۸۵۰ هزار تومان بشود.
حال باید دید وعده دولت و مدیران تامین اجتماعی برای از بین بردن فاصله حقوق ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بازنشستگان تامین اجتماعی با ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سایر بازنشستگان چگونه محقق خواهد شد.
گویا سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر افزایش بیشتر حداقل حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ را منوط به تحقق وعده‌های دولت کرده است.
همان‌طور که نماینده مردم محلات گفته است: «دولت قول داده تا بخشی از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کند تا سازمان تأمین اجتماعی نیز بتواند همسان سازی حقوق را اجرا کند.»
1 نظر
  1. علیدوست می گوید

    درهمه جای دنیا بزنشستگان تکریم ودر ایران اسلامی تحقیر میشوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.