نرم افزارحسابداری صدگان

ماده ٣ آئین نامه ادامه بیمه به طور اختیاری اصلاح شد

2 2,416

حسابداراپ

بندهای ١٩، ٢٠ و ٢١ بخشنامه جایگزین ٦٥١ امور فنی بیمه شدگان از تاریخ صدور این بخشنامه تغییر یافته است.


 این بخشنامه در تاریخ پنجم فروردین ماه سال ١٣٩٨ به امضای محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی رسیده و به ادارات کل استانها جهت اجرا ابلاغ گردیده است.

پندار سیستم

بر اساس این گزارش به موجب بند ٧ مصوبه هشتاد و پنجمین جلسه هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‏های تابعه مورخ ١٩‏/١٠‏/٩٧ اصلاحاتی در ماده ٣ آئین نامه ادامه بیمه به طور اختیاری مصوب ٢٦‏/٠٦‏/٨٥ و اصلاحیه مورخ ٢٠‏/١١‏/٨٦ شورای عالی تأمین اجتماعی و ١١‏/١١‏/٨٩ و ٠٩‏/١٠‏/٩٦ هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‏های تابعه در خصوص نحوه تعیین دستمزد و همچنین مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیان ایجاد گردیده است.

بر این اساس بندهای ١٩، ٢٠ و ٢١ بخشنامه جایگزین ٦٥١ امور فنی بیمه شدگان از تاریخ صدور این بخشنامه به شرح ذیل تغییر می‏ یابد:

الف ‏- مبنای پرداخت حق بیمه مشمولین برای کسانی که بیش از ٥ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند بین ٧٠ تا ١٠٠ درصد میانگین دستمزد آخرین ٣٦٠ روز قبل از ثبت تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری به انتخاب متقاضی خواهد بود مشروط بر اینکه از ٢‏‏‏/١حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نباشد و مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که ٥ سال و یا کمتر از ٥ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین ٢‏‏/١حداقل و حداکثر دستمزد شاغلین خواهد بود.
ب ‏- از ابتدای هر سال به میزان درصدی که طبق مقررات مصوب شورای عالی کار به سطوح دستمزد شاغلین اضافه می‏گردد مبنای کسر حق بیمۀ بیمه شدگان افزایش می‏یابد. در هر حال مبنای پرداخت حق بیمه از ٢‏‏/١حداقل دستمزد کمتر و از حداکثر دستمزد مصوب بیشتر نخواهد بود.
ج ‏- کلیه بیمه شدگان ادامه بیمه به طور اختیاری که در ردیف بیمه پردازان  فعال قرار دارند و مبنای پرداخت حق بیمه آنان بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار تا ٢‏‏/١ حداقل دستمزد مصوب می‏باشد از ابتدای سال ١٣٩٨ مبنای پرداخت حق بیمه آنان تا ٢‏‏/١ حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار اصلاح و مبنای پرداخت حق بیمه و ارائه تعهدات قرار می‏ گیرد.محل تبلیغ شما

2 نظرات
  1. احمد حسینی می گوید

    با سلام،عاجزانه تقاضا دارم سازمان تامین اجتمایی فکری برای قطعی بیمه ما پرسنل شرکتهای عمرانی بکند و اجازه دهد بصورت اختیاری حق بیمه قطعی ادوار گذشته خود را واریز کنیم،بنده این مطلب را به دفتر رهبری هم انعکاس داده و وزارت تامین کار وتامین اجتمایی هم در دولت محترم پیگیری بفرمایند و عاجزانه این تقاضای ما را در این ماه مبارک به دولت محترم برسانید.

  2. احمد علی ربی زواره می گوید

    من پنجاه هشت سال دارم ناراحتی قلبی دور کردم ضایعات دیده شده دیسک کمر بیرون زده پروستاتم هم باید عمل کنم برا نوشته دکتر متخصص تازه آندوسکوپی روده و معده آیا بنده از کار افده حساب میشوم یانه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.