حسابان وب

IFRS زبان جهانی مالی دنیا است

0 727
آکادمی محسن قاسمی

رئیس انجمن حسابرسی ایران استاندارد بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS را زبان گویای جهانی مالی دانست که باعث ایجاد شفافیت در امور مالی می‌شود.

فینتو


هوشنگ خستویی درباره الزام بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و موسسات اعتباری برای ارائه صورت حساب‌های مالی خود بر اساس استاندارد IFRS و نقش این موضوع در سرمایه‌گذاری خارجی اظهارداشت: پیش از آنکه از جنبه مالی به سرمایه‌گذاری خارجی نگاه کنیم، باید تمام اطمینانی را که طی سال‌های گذشته از بین رفته، بازگردانیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، رئیس انجمن حسابرسی ایران تصریح کرد: حوزه سرمایه‌گذاری خارجی نیازمند ابزارهای مخصوص به خود است و مهمترین ابزار آن نیز بانک‌ها و شرکت‌های بیمه هستند.

وی درباره نقش استانداردهای بین المللی از جمله IFRS در جذب سرمایه‌گذاری گفت: IFRS زمینه‌هایی را برای اجرایی شدن نیاز دارد که در ابتدا باید این زمینه‌ها را فراهم کنیم.

خستویی در این خصوص توضیح داد: از جمله زمینه‌های اجرای IFRS امکان افشای اطلاعات و شفاف سازی اطلاعات مالی است؛ تا در صورتی‌که سرمایه‌گذار خارجی نیاز به اطلاعات مالی بود، بتواند به راحتی به آن دسترسی داشته باشد.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.