نرم افزارحسابداری صدگان

پرداخت مابه التفاوت حق مسکن الزامی است/ کارگران تسویه شده درخواست کتبی بدهند

0 1,397

حسابداراپ

 یک کارشناس روابط کار می گوید: کارفرمایان بایستی هرچه سریعتر مابه التفاوت حق مسکن کارگران، از جمله کارگرانی که تسویه کرده اند را بپردازند.

 

سعید ناصری استاد دانشگاه و کارشناس روابط کار در گفتگو  با ایلنا اظهار داشت:  با توجه به مصوبه هیات دولت و ابلاغیه معاونت روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، اعمال افزایش حق مسکن کارگران از ابتدای مهر ۹۵ لازم الاجراست و کارفرمایان مکلفند این افزایش را اعمال نمایند.

پندار سیستم

وی با بیان این که  افزایش مورد نظر، اسفندماه سال ۹۴ در شورای عالی کار تصویب شده بود و تاکنون منتظر تصویب در هیات دولت معطل مانده بود؛ گفت:  بهتر است کارفرمایان پرداخت این مابه التفاوت بیست هزارتومانی را  همراه با دستمزد آبان و یا حداکثر آذر در دستور کار خود قرار دهند.

ناصری  همچنین لزوم پرداخت مابه التفاوت حق مسکن را از تاریخ اجرای آن جهت کارکنانی که طی ماههای مهر و آبان با محل کار خود تسویه نموده اند مشروط به تقاضای کتبی کارگران قانونی دانست و اعلام کرد پرداخت مبلغ مورد نظر علاوه بر الزام قانونی به واسطه تعیین تاریخ، الزام اخلاقی نیز دارد.

عضو مراجع تشخیص و حل اختلاف ادارات کار در پایان تاکید کرد: بهتر است کارگران تسویه شده درخواست کتبی بدهند و کارفرمایان نیز براساس این درخواست‌ها، اقدام به پرداخت مابه التفاوت در کمترین زمان ممکن بکنند.



محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.