نرم افزارحسابداری صدگان

تسهیل فرایند مالیاتی برای صادرکنندگان فعال

0 658

حسابداراپ

معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت : صادر کنندگان فعال و خوب کشور از حمایت های مالیاتی در روند انجام امور اداری برخودار می شوند.


پندار سیستم

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدرضا مودودی روز پنجشنبه در جلسه مشترک کارگروه توسعه صادرات و تسهیل رفع موانع تولید مازندران در ساری افزود : روند تسهیل مالیاتی در بوروکراسی اداری برای صادر کنندگان ‘ مسیر سبز ‘ است که می تواند در فعالیت آنها تاثیر بگذارد .
وی گفت : به همین منظور فعالیت صادرکنندگان کشور رصد و ارزیابی می شود تا فعالان دراین عرصه شناسایی و به سازمان مالیاتی معرفی شوند.
معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود : بر اساس مصوبه شورای عالی صادرات ، سازمان مالیاتی ملزم به رعایت موارد قانونی مدت یک ماهه برای استرداد مالیات بر ارزش افزوده است .
وی تاکید کرد : این مصوبه از تاکیدات دولت و الزام قانونی است که سازمان مالیاتی باید آن را لحاظ کند .
** شفاف سازی قیمت ارز
مودودی شفاف سازی قیمت ارز را از جمله مطالبات صادرکنندگان دانست و گفت که این موضوع نقش مهمی در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی دارد .
وی افزود : با تک نرخی شدن قیمت ارز ، قیمت واقعی نشان داده می شود .
معاون سازمان توسعه تجارن ایران گفت : برای به دست آوردن بازارهای خارجی نیاز است تا اتحادیه های مشترک صادراتی ایجاد شود .
وی تشکیل این اتحادیه را در ایجاد مدیریت و حضور در بازارهای جهانی موثر دانست و افزود : از این طریق می توان به دستاوردهای خوبی برای فروش محصولات کشور دست یابیم .
** محقق نشدن وعده مشوق های صادراتی
معاون سازمان توسعه تجات کشور همچنین از محقق نشدن وعده مشوق های صادراتی گله کرد و گفت : وعده سازمان برنامه و بودجه برای تحصیص اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی به عنوان مشوق واحدهای تولید صادراتی هنوز با گذشت هشت ماه از سال ۹۵ محقق نشده است .
وی افزود : قرار بود این اعتبار به عنوان جایزه فنی و مهندسی ، تجارت کالا و حضور در نمایشگاه به واحدهای تولیدی و صادراتی پرداخت شود .محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.