نرم افزارحسابداری صدگان

نظر آخوندی درباره مالیات خانه‌های خالی

0 579

حسابداراپ

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مالیات بر خانه‌های خالی تأثیر چندانی در درآمدهای دولت ندارد، گفت: تسهیلات خرید مسکن ۱۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.به گزارش فارس، عباس آخوندی امروز در حاشیه رونمایی از انتشار اوراق رهنی مسکن اظهار داشت: بانک مسکن ۲۱ هزار تسهیلات خرید مسکن و برای ساخت نیز حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ فقره تسهیلات ساخت وجود داشته است که تسهیلات خرید مسکن نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد رشد نشان می‌دهد و نیز تسهیلات ساخت بیش از ۲۴ درصد بوده است.

پندار سیستم

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این مباحث نشان می‌دهد که در حوزه مسکن اتفاقاتی رخ داده و آمارها کاملاً ثبت‌شده و در حال رخ دادن است، مسکن از رکود خارج شده و نکته بسیار مهمی که از ابتدا داشتیم مربوط به بحث هم‌زمانی عرضه و تقاضا است و اکنون تسهیلات خرید و ساخت با رشد قابل قبولی همراه است.

وی ادامه داد: حسن پس‌انداز این است که به بازار شوک نمی‌دهد که منجر به افزایش قیمت‌ها شود و تجهیز منابع و انتشار اوراق رهنی می‌تواند به رونق کمک کند.

آخوندی با بیان اینکه پس از کاهش نرخ سود تسهیلات بانک مسکن، روزانه بالغ بر ۴۰۰ نفر برای حساب پس‌انداز صندوق یکم ثبت نام می‌کنند، یادآور شد: این موضوع می‌تواند منجر تحریک بیشتر تقاضا و رونق بازار شود.

وزیر راه و شهرسازی در مورد قانون مالیات‌های مستقیم که وزارت راه موظف است سامانه ملی املاک و اسکان کشور را راه‌اندازی کند، دیدگاه شما نسبت به دریافت مالیات از خانه‌‌های خالی چیست، یادآور شد: فکر می‌کنم مالیات خانه های خالی ارزش زیادی ندارد، زیرا امکان شناسایی با مشکلات جدی روبه‌رو است و از جهت درآمدی نیز تأثیری در درآمدهای دولت ندارد، اما علی‌الظاهر قانون بوده و اجرا می‌شودمحل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.