نرم افزارحسابداری صدگان

دریافت کد رهگیری برای مشاوران املاک ضروری است

0 707

حسابداراپ

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با اشاره به مباحث مطرح شده طی روزهای اخیر درخصوص پایان ضرورت دریافت کد رهگیری در معاملات ملکی خاطرنشان کرد: آرای دیوان هیچ ارتباطی به مشاوران املاک نداشته و مشاوران املاک در سراسر کشور همانند گذشته باید نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام کنند.حسام عقبایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران اخذ کد رهگیری برای تمامی مشاوران املاک سراسر کشور کمافی‌السابق قطعی و لازم‌الاجراست و به هیچ عنوان از بین نرفته است، لذا همه‌ی مشاورین املاک مکلفند هر نوع قراردادی انجام می‌دهند کد رهگیری انجام دهند.

وی با بیان این‌که دریافت کد رهگیری هیچ هزینه‌ای به مردم تحمیل نمی‌کند افزود: مشاورین املاک حق دریافت هیچ مبلغ اضافه برای کد رهگیری ندارند و فقط باید کمیسیون خودشان را دریافت کنند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران خاطرنشان کرد: نرخ کمیسیون مشاورین املاک برای قراردادهای فروش در شهر تهران تا ۱۰۰ میلیون تومان اول ۵۵۰ هزار تومان از هر طرف معامله است و از ۱۰۰ میلیون به بالا به میزان هر ۱۰۰ میلیون تومان باید ۲۵۰ هزار تومان اخذ شود. به این مبالغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده هم اضافه می‌شود.

پندار سیستم

به گفته‌ی عقبایی، در قراردادهای اجاره هم باید یک چهارم اجاره ماهیانه به‌علاوه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از هر طرف معامله اخذ شود.

وی با تاکید بر این‌که کد رهگیری تضمین کننده امنیت معاملات است افزود: کد رهگیری از فروش یا اجاره دادن یک ملک به دو یا چند نفر جلوگیری می‌کند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به مباحث مطرح شده طی روزهای اخیر درخصوص آرای دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: آرای دیوان هیچ ارتباطی به مشاوران املاک نداشته و مربوط به سازمان امور مالیاتی است. لذا مشاوران املاک در سراسر کشور همانند گذشته باید نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام کنند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.