حسابان وب

تصویب حق مسکن کارگران در دستور کار هیات دولت

0 543

حصین حاسب

سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: موضوع افزایش حق مسکن کارگران به هیات دولت رفته است و جامعه کارگری در انتظار تصویب آن به سر می‌برد.

پندار سیستم

 

هادی ابوی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: تنها رقمی که در بسته مزد کارگران باید از تصویب هیات وزیران بگذرد، حق مسکن است که در حال حاضر با تاخیر و تعلل همراه بوده است ولی وزیر کار قول مساعد داده‌اند که این مصوبه در هیات دولت به تصویب برسد.

وی گفت: بسته مزد سال ۹۴ کارگران شامل افزایش حداقل مزد، بن خواربار و حق مسکن بود که تنها آیتم حق مسکن تا این لحظه به تصویب نرسیده است.

ابوی برخی موضوعات از قبیل تورم، زمان تدوین بودجه و شرایط اقتصادی کشور را در عدم تصویب مصوبه افزایش حق مسکن کارگران بی تاثیر ندانست و افزود: از وزیر کار درخواست کرده‌ایم که با توجه به اندک بودن رقم حق مسکن کارگران این امر هر چه سریع‌تر در دستور کار هیات دولت قرار گیرد.

به گفته سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، بررسی عدم افزایش حق مسکن کارگران توسط نمایندگان گروههای کارگری در اولین جلسه شورای عالی کار پس از ماه مبارک رمضان مطرح خواهد شد.

وی گفت:در صورتی که افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران به هر دلیل مورد موافقت قرار نگیرد از شورای عالی کار می‌خواهیم تا نسبت به این موضوع مجددا تصمیم‌گیری کرده و در قالب بن کارگری یا هر مورد دیگری این افزایش را در دریافتی کارگران لحاظ کند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.