نرم افزارحسابداری صدگان

ضریب افزایش حقوق برای شاغلان ۲۳ درصد است

0 796

حسابداراپ

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی با بیان این که حذف برخی بندهای مالیاتی بودجه تاثیر منفی بر میزان وصولی مالیات خواهد داشت، گفت: ضریب ریالی افزایش حقوق برای بازنشسته‌ها ۲۵ درصد و برای شاغلان حدود ۲۲ تا ۲۳ درصد است.


رحیم ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۲، پیشنهاد ما درآمد ۵۳ هزار میلیارد تومانی برای مالیات بود، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال ۹۲ با در نظر گرفتن احکام ارائه شده برای درآمدهای مالیاتی، به طور بدبینانه ۸۵ درصد از درآمد ۵۳ هزار میلیارد تومانی پیشنهاد شده محقق می‌شد.

محل تبلیغ شما

وی افزود: این آمار حقوق ورودی، مالیات‌های مستقیم و مالیات کالا و خدمات را در بر می‌گیرد، اما در مورد مالیات به تنهایی، پیش‌بینی ما تحقق بیش از ۹۵ درصد و در مورد حقوق ورودی تحقق ۸۵ درصدی بود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی تصریح کرد: اگر در ارتباط با سیستم جامع مالیاتی و هم احکام انضباطی حمایت می‌شدیم تا فرار مالیاتی را کاهش دهیم بخش قابل توجهی از پیش‌بینی ما محقق می‌شد اما حذف برخی بندهای مالیاتی تاثیر منفی بر میزان وصولی خواهد داشت.

ممبینی درباره افزایش میزان معافیت مالیاتی حقوق بگیران در سال ۹۲ گفت: اگر بخواهیم منصفانه برخورد کنیم میزان معافیت مالیاتی حقوق باید کمتر از این تعیین می‌شد به عبارت دیگر معمولا میزان معافیت را کمتر از میزان افزایش حقوق افزایش می‌دهند.

وی با بیان این که ضریب ریالی افزایش حقوق برای بازنشسته‌ها ۲۵ درصد است، افزود: برای شاغلان این میزان حدود ۲۳ درصد است.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.