نرم افزارحسابداری صدگان

بیمه کارگران ساختمانی اجباری شد + قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی

3 1,369

حسابداراپ

رئیس مجلس در پی تاخیر رئیس جمهوری، قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی و نحوه مجازات متخلفان را برای اجرا ابلاغ کرد.

.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به انقضای مهلت مقرر در ماده ۱ قانون مدنی و در اجرای مفاد تبصره ماده ۱ قانون مذکور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی و نحوه مجازات متخلفان ابلاغ کرده است.

.

قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی و نحوه مجازات متخلفان به شرح ذیل است:

.

ماده واحده- سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر در قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۸۶/۸/۹ و اصلاحات بعدی آن کلیه کارگران شاغل در کارهای ساختمانی مشمول قانون ید شده را به طور کامل و با نظارت دقیق بیمه نماید.

.

پندار سیستم

تبصره ۱- به منظور نظارت بر اجرای صحیح و پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و رفع موانع اجرائی قانون، کارگروهی مرکب از نماینده هر یک از وزارتخانه‌های «تعاون، کارورفاه اجتماعی»، «راه‌و‌شهرسازی» و «کشور» و سازمان تامین اجتماعی و سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور تشکیل می‌گردد.

.

دو نماینده از انجمن صنفی کارگران ساختمانی، دو نماینده از انجمن صنفی کارفرمایان ساختمانی و چهارنماینده از مجلس شورای اسلامی شامل دو نفر از کمیسیون بهداشت و درمان، یک نفر از کمیسیون اجتماعی و یک نفر از کمیسیون عمران با معرفی کمیسیون‌های مربوطه همگی به عنوان ناظر شرکت خواهند نمود.

.

تبصره۲- کلیه مراجع اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که مانع اجرای این قانون و موجب محرومیت کارگران ساختمانی از خدمت بیمه تامین اجتماعی موضوع قانون مزبور شوند با رای محاکم صالحه به پرداخت غرامتی معادل اعمال حق بیمه سهم کارگر و کارفرما به ارزش روز و زیانهای وارده مادی و معنوی اعم از هزینه درمانی یا از کارافتادگی و سایر حمایت‌های مطروحه در قانون تامین اجتماعی محکوم می‌گردند.

.

تبصره ۳- در صورت تامین منابع مالی از محل حق بیمه موضوع ماده (۵) قانون، هرگونه استثناء و اعمال سهمیه که موجب ایجاد محدودیت در اجرای بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی شود ممنوع است.

.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ بیست و نهم آذرماه یکهزار و سیصد و نود و یک مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۱۲ به تایید شورای نگهبان رسید.

.

محل تبلیغ شما

3 نظرات
 1. سعید امینی می گوید

  سلام من در تاریخ ۸خرداد۹۳عضو کارگران ساختمانی شدم وگواهینامه مهارتم را درتاریخ۵مهر ۹۳ دریاقت کردم میخواستم کی باید برای کار بیمه ام به تامین اجتماعی بروم باتشکر

 2. مجید ملکی کمالی می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  بنده حدود ۱۵ سال بیمه دارم که ۹ سال در کارخانه مشغول بودم و مدت ۴ سال مشاغل آذاد پرداخت نمودم ومابقی را به صورت کارگر ساختمانی پرداخت کردم حال بعد از بازنشستگی چه مبلغی برای حقوق در نظر گرفته می‌شود

 3. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  متوسط بيمه پردازي شما در دوسال آخر ملاك است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.