طرح ارزان‌سازی۱۶۰۰ تومانی ارز

0 24

طرح جدید ارزی در زیرمجموعه‌های دولت با محوریت بانک مرکزی در مرحله کارشناسی است که در صورت تصویب نهایی، نرخ دلار در بازار تا ۲۲۰۰ تومان کاهش خواهد یافت.

.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که طرح ارزان سازی نرخ ارز در زیرمجموعه‌های دولت با محوریت بانک مرکزی مراحل کارشناسی را می‌گذراند و هدف از آن، مقابله با سفته‌بازی و حذف رانت‌ها از بازار ارز است.

.

براساس این طرح و درصورت موافقت مقامات ارشد اجرایی و اقتصادی کشور، نرخ دلار در بازار تا ۲۲۰۰ تومان کاهش خواهد یافت. در این طرح، حاکم شدن شرایط جدید بر بازار ارز از نظر خرید و فروش ( ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از ضوابط جدید) پیش بینی شده است، ضمن اینکه در این راستا قرار است ماموریت‌های جدیدی به دستگاه‌های مختلف محول شود.

.

در همین حال، روز گذشته نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۴۰ رای موافق، با یک فوریت طرحی برای مقابله با اخلال ارزی و نحوه مجازات اخلالگران موافقت کردند.

.

در صورت تصویب نهایی این طرح، بانک مرکزی موظف می شود به منظور پیشگیری و کنترل بازار مبادلات غیر مجاز ارز ظرف ۲ ماه از تصویب این قانون سامانه ثبت معاملات ارزی را ایجاد و امکان صدور کد رهگیری را فراهم نماید.

.

بر اساس این طرح ، هر فردی در بازار غیر رسمی اقدام به معامله ارز کند به ۲ تا ۵ سال و در مبادلات کلان به ۵ تا ۱۰سال حبس محکوم می شود.

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.