حسابان وب

طرح ارزان‌سازی۱۶۰۰ تومانی ارز

0 510
آکادمی محسن قاسمی

طرح جدید ارزی در زیرمجموعه‌های دولت با محوریت بانک مرکزی در مرحله کارشناسی است که در صورت تصویب نهایی، نرخ دلار در بازار تا ۲۲۰۰ تومان کاهش خواهد یافت.

.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که طرح ارزان سازی نرخ ارز در زیرمجموعه‌های دولت با محوریت بانک مرکزی مراحل کارشناسی را می‌گذراند و هدف از آن، مقابله با سفته‌بازی و حذف رانت‌ها از بازار ارز است.

.

براساس این طرح و درصورت موافقت مقامات ارشد اجرایی و اقتصادی کشور، نرخ دلار در بازار تا ۲۲۰۰ تومان کاهش خواهد یافت. در این طرح، حاکم شدن شرایط جدید بر بازار ارز از نظر خرید و فروش ( ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از ضوابط جدید) پیش بینی شده است، ضمن اینکه در این راستا قرار است ماموریت‌های جدیدی به دستگاه‌های مختلف محول شود.

فینتو

.

در همین حال، روز گذشته نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۴۰ رای موافق، با یک فوریت طرحی برای مقابله با اخلال ارزی و نحوه مجازات اخلالگران موافقت کردند.

.

در صورت تصویب نهایی این طرح، بانک مرکزی موظف می شود به منظور پیشگیری و کنترل بازار مبادلات غیر مجاز ارز ظرف ۲ ماه از تصویب این قانون سامانه ثبت معاملات ارزی را ایجاد و امکان صدور کد رهگیری را فراهم نماید.

.

بر اساس این طرح ، هر فردی در بازار غیر رسمی اقدام به معامله ارز کند به ۲ تا ۵ سال و در مبادلات کلان به ۵ تا ۱۰سال حبس محکوم می شود.

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.