نرم افزارحسابداری صدگان

بازنشستگان وام ضروری می گیرند.

4 673

حسابداراپ

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام وام ضروری ویژه بازنشستگان از ۲۱ آبان تا ۲۱ دی خبر داد و گفت: به زودی بزرگترین بانک بازنشستگان تحت عنوان امیرکبیر فعالیت خود را شروع می‌کند.

.
ایراندخت عطاریان در نشست خبری خود که به مناسبت هفتمین همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار شد،با بیان این خبر افزود: صندوق بازنشستگی کشوری موافقت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای راه‌اندازی بزرگترین بانک بازنشستگان در کشور جلب کرده است که این موافقت در آبان ماه از سوی شیخ‌الاسلام به صندوق ابلاغ شد.
.

وی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی آمادگی دارد به محض دریافت مجوز از بانک مرکزی بزرگترین بانک بازنشستگان تحت عنوان امیرکبیر راه‌اندازی کند.
.

وی تصریح کرد: این دومین مطالبه سنگین بازنشستگان کشوری است که تاکنون با حمایت دولت خدمتگزار طی دو مرحله و مجموعا ۴۲۰ هزار تومان پرداخت شده است و سومین مرحله پرداخت آن با هماهنگی‌های به عمل آمده با بانک‌های عامل انجام می‌گیرد.
.

عطاریان بیان داشت: میزان مطالبات ناشی از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی است که در ۳ سال گذشته دولت با هدف افزایش رفاه اجتماعی و بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان اقدامات گسترده‌ای را انجام داده است.
.

وی خاطر نشان کرد: پرداخت مطالبات ناشی از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری مربوط به ۶ ماهه دوم سال ۸۶ و ۶ ماهه ابتدای سال ۸۷ است.
.

به گفته عطاریان مبلغ پرداختی مرحله سوم مطالبات به حساب بازنشستگان مشمول ۲۰۰ هزار تومان است که با پرداخت این مبلغ ۷۱ هزار نفر از بازنشستگان تاکنون تسویه نموده‌اند.
.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه اضافه کرد: این صندوق در مرحله اول ۱۷۰، در مرحله دوم ۲۵۰ تومان واریز کرده است که در مرحله سوم با واریز ۲۰۰ هزار تومان، بازنشستگان ۶۲۰ هزار تومان از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.
.

عطاریان اضافه کرد: صندوق بازنشستگی کشوری با توجه به درخواست بازنشستگان موافقت کرد که سهام شرکت‌هایی که از سوی دولت تحت عنوان مطالبه به صندوق پرداخته شده بود را به سازمان خصوصی‌ واگذار نماید و در نهایت در هر مرحله فروش حاصله از سهام را در اختیار بازنشستگان قرار دهد.
.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: سهام‌هایی که از سوی دولت به عنوان مطالبات بازنشستگان به صندوق بازنشستگی واگذار شده است عبارتند از نیروگاه تبریز، نیروگاه منتظری اصفهان، بانک تجارت، بانک صادرات، پالایش نفت اصفهان، طراحی مهندسی سایپا، گل‌نقش طوس، توسعه علوم زمینی، گسترش خلیج فارس، هواپیمایی هما، فولاد زاگرس، توسعه صنایع غذایی بم و … هستند.
.

وی ادامه داد: دولت و در ادامه صندوق بازنشستگی کشور به تمامی تعهدات خود در قبال مطالبات ناشی از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری عمل کرده است و در حال حاضر نیز مرحله به مرحله فروش حاصل از سهام را به حساب بازنشستگان واریز می‌کند.
.

پندار سیستم

عطاریان در پاسخ به این پرسش که اگر برخی از بازنشستگان تمایل داشته باشند سهام خود را دریافت کنند چه باید کنند؟ گفت: این افراد می‌توانند به صندوق و امور مالی آن مراجعه و اقدامات لازم را جهت دریافت سهام انجام دهند.
.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه نشست خبری خود اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات صندوق؛ وام ضروری در نیمه دوم سال جاری است که این اقدام حمایتی صندوق مورد تأیید و حمایت بازنشستگان قرار گرفته است به همین منظور بازنشستگان کشوری می‌توانند از تاریخ ۲۱ آبان تا ۲۱ دی ماه سال جاری با تکمیل فرم درخواست و ثبت‌نام برای وام ضروری از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری اقدام کنند.
.

وی اضافه کرد: بودجه اختصاص یافته برای پرداخت وام ضروری ۷۵ میلیارد تومان است که با هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک‌های عامل مقرر شد پرداخت اقساط وام ۳۶ ماهه و با کارمزد ۴ درصد باشد.
.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: مبلغ پرداختی وام ضروری بازنشستگان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و چنانچه تعداد متقاضیان در شرایط برابر افزون بر میزان مقرر باشد از طریق سیستم مکانیزه قرعه‌کشی و برندگان انتخاب خواهند شد.
.

عطاریان به برگزاری همایش تکریم از بازنشستگان اشاره کرد و افزود: امسال هفتمین دوره همایش ملی گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با هدف شناسایی و معرفی بازنشستگان فرهیخته و نخبه در سطوح مختلف و با حضور مقامات و مسئولان عالی کشور در تالار وحدت برگزار می‌شود.
.

وی بیان داشت: امسال برنامه های هفتمین همایش با استقبال خوب بازنشستگان روبرو شده به طوری که شماری از آنها با ارسال بیش از یک هزار و ۶۰۰ اثر در محورهای علوم، آموزش و پژوهش، فرهنگ و هنر، کارآفرینی و ایجاد اشتغال، فعالیت‌های اجتماعی و مردم‌نهاد، فعالیت‌های ورزشی و موضوع ویژه تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی فعالیت داشته‌اند.
.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه به موضوع بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان اشاره کرد و افزود: امسال با تلاش صندوق بازنشستگی و حمایت دولت با هدف افزایش خدمات درمانی ۲۰۰ میلیارد تومان بابت بیمه تکمیلی درمان اختصاص یافت و این امکان برای دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری و خانواده‌های تحت تکفل آنها فراهم شده است تا از مزایا و سقف تعهدات درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ برخوردار شوند.
.

عطاریان تأکید کرد: در طول ۷سال گذشته صندوق بازنشستگی کشوری بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تجهیزات رفاهی و بیمه تکمیلی درمان ویژه بازنشستگان هزینه کرده است که تا قبل از سال ۸۴ صندوق بازنشستگی تنها حقوق بازنشستگان را عهده‌دار بود.
.

وی اضافه کرد: صندوق بازنشستگی کشوری در چارچوب قوانین و مقررات با شرکت بیمه تکمیلی قرارداد امضا کرده است به طوری که در حال حاضر شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ طرف قرارداد بازنشستگان است.
.

عطاریان در پاسخ به این پرسش که برخی از بازنشستگان از خدمات بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ ناراضی هستند، گفت: صندوق بازنشستگی بر اساس یک اصول و قوانین قرارداد خود را با آتیه سازان حافظ امضا کرده است و شرکت آتیه سازان حافظ نیز خدماتی را که به امضا رسانده است را به بازنشستگان می‌دهد و چنانچه بازنشستگان بخواهند خدمات بیشتری را از شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ دریافت کنند باید در پرداخت حق بیمه مشارکت کنند.
.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه به رونمایی از سیستم جامع شاغلین در دهه فجر اشاره کرد و افزود: نرم‌افزار این سیستم توسط صندوق بازنشستگی کشوری آماده شده است و در ایام دهه فجر طی مراسمی رونمایی و آغاز به کار خواهد کرد.

.

محل تبلیغ شما

4 نظرات
 1. سیده مریم شوریده ضیابری می گوید

  با سلام . با تشکر از اقدامات رفاهی شما، سال گذشته که از خوش شانسی وام به من تعلق نگرفت و امسال هم که نمی شود ثبت نام کرد : یا اعلام ثبت نام نکنند و یا درست جواب داده شود. من که با مراجعه به سایت اعلام شده بلاخره جایی را که اطلاعات مربوط به ثبت نام در درج شده باشد ندیدم و فقط خبر انرا می بینم و امروز ۲/۹/۹۲ است ولی چیزی به این خبر در سایت به چشم نمی خورد. کارت ما هم که ارزش تفیف ندارد آیا کارت صادر شده ما همان کارت منزلت نیست؟

 2. عبدالحسین شایگان می گوید

  با سلام و احترام: محض رضای خدا مطالب زیر را مد نظر قرار دهید. ۱-تا کنون که ۱۰ سال است باز نشست شده ام یک ریال هم وام شامل من نشده.۲-حال که امثال اینجانب بسیار زیاد است حداقل آبروی این قشر مثلآ فرهیخته را حفظ بفرمائید. ۳-اعداد و ارقام ذکر شده جهت رفاه بازنشته ها دیده میشود اما فقط رویائی بیش نیست.

 3. بازدیدی می گوید

  سلام .با تشکر از اقدامات رفاهی شما.من چند روز که خبر ثبت نام راشنیدم وارد سایت میشه اما خبری از گزینه ثبت نانم نیست فقط خبرش روی سایت هست .باید چه کنیم.۶/۹/۱۳۹۳

 4. امنه اقاشریف می گوید

  یوسف گم گشته باز آید به کنعان غم مخور÷کلبیه احزان شود روزی گلستان غم مخور.ببخشید ولی از این شمع ابی واسی ما گرم نمشه.وسلام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.