نرم افزارحسابداری صدگان

شرط بهمني براي عودت منابع برداشتي از حساب بانك‌ها

0 591

حسابداراپ

فارس – رييس‌كل بانك مركزي در جلسه روز دوشنبه خود به بانك‌ها اعلام كرده در صورتي‌كه اطلاعات آنها نشان دهد ارزي در بازار آزاد نفروخته اند ارقام برداشت شده به حساب آنها عودت داده مي‌شود. بهمنی از بانکداران دولتی و خصوصی خواست تا هر چه سریع‌تر اطلاعات خود را درباره تعهدات ارزی ارائه دهند و به آنها توصیه‌هایی بانکی درباره شب عید کرده است.

.

محمود بهمنی ريیس کل بانک مرکزی روز دوشنبه از مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی دعوت کرده بود تا به ساختمان میرداماد بروند. جلسه ویژه بهمنی با بانکی‌ها و تقارن آن با خبرهایی مبنی بر تهاتر ارزی این تصور را در اذهان به ‌وجود آورده بود که شاید آقای ريیس کل قصد دارد به صورت ویژه به بررسی این موضوع بپردازد و به نگرانی‌های بانک‌ها پایان دهد.

.

پیگیری‌های فارس، اما حکایت دیگری را از این جلسه روایت می‌کند؛ بهمنی روز دوشنبه با مدیران عامل بانک‌ها نشستی داشته، اما نه تنها به خاطر ماجرای برداشت از حساب بانک‌ها بلکه این نشست بیشتر با توصیه‌هایی بانکی برای آماده‌باش ایام پایانی سال و شب عید همراه بوده است. يک مدیرعامل بانکی که در این جلسه حضور داشت به فارس گفت:‌

.

این جلسه بیشتر برای پایان سال بود و آقای بهمنی به بانک‌ها توصیه‌هایی ویژه برای شب عید کرد. وی درباره طرح مساله برداشت بانک مرکزی از حساب بانک‌ها بابت مابه‌التفاوت نرخ ارز، افزود: این موضوع نیز مطرح شد، ولی همانطور که قبلا اعلام شده بانک مرکزی مجددا از بانک‌ها خواست که اطلاعات تکمیلی خود را هر چه سریع‌تر ارسال کنند. مدیرعامل این بانک خصوصی ادامه داد:

پندار سیستم

.

بانک مرکزی به بانک‌ها گفت اطلاعات و گزارش‌های مربوط به چگونگي استفاده ارز خود را ارسال کنید اگر در بازار آزاد ارز نفروخته و درست از ارز خود استفاده کرده باشید مابه‌التفاوت را پرداخت می‌کنیم. این فعال بانکی در ارتباط با اینکه بانک مرکزی از کدام بانک‌ها پول برداشت کرده ادامه داد: تمام بانک‌هایی که فعالیت ارزی دارند شامل این اقدام بانک مرکزی شده‌اند.

.

——————————————————————————–

لينك هاي مرتبط :

– نامه بانک مرکزی مبنی بر مابه التفاوت نرخ ارز

– اضافه برداشت‌ از بانک‌ها مسترد می‌شود.

– در حاشیه برداشت بانک مرکزی از حساب بانک‌ها ؛ مساله‌ای با صورت مبهم

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.