حسابان وب

قانون عجیب بیمه بیکاری/دو بار بازرس بیاید و خانه نباشی، بیمه بیکاری قطع می شود

4 2,691
محل تبلیغ شما

مهدی جم‌‌
حضور و غیاب بیمه بیکاری از درب منزل! اگر بازرس دو مرتبه به آدرس شما بیاید و شما (کارگر) در خانه نباشی، بیمه بیکاری قطع می شود. اگر یک بار به شعبه مربوطه مراجعه شود و تعهد دهید، بیمه بیکاری وصل می شود اما بار دوم تکرار شود دیگر به کلی قطع خواهد شد. این ها صحبت های یکی از کارشناسان سازمان تأمین‌اجتماعی است.

تاکنون خیلی از کارگران بخاطر وجود این قانون بیمه بیکاری شان قطع شده، قانونی که آنقدر عجیب است که آدم مات و مبهوت می ماند. یعنی کارگر به شکل اتفاقی اگر در زمان حضور بازرس منزل نباشد، بیمه او قطع می شود، عملا اینگونه باید قانون را تعریف کنیم که کارگر باید در خانه زندانی شود!
 واقعا این چه قانونی هست که گذاشتید؟ آن هم برای دادن یک چندرغاز حقوق!

پندار سیستم

همین الان کارگران با حقوق هایی که دریافت می کنند، قدرت خرید ندارند چه برسد با اینکه بخوایید بیمه بیکاری هم قطع کنید. اگر فکر می کردید به معیشت مردم هرگز این قانون عجیب را نمی گذاشتید.
نمی دانید عده ای از کارگران احتیاج ضروری به همین بیمه بیکاری دارند تا حداقل بی پول نمانند و بتوانند در آینده نزدیک شغلی پیدا کنند، شما با این قانون عملا نه میذارید کار پیدا کند و کاری می کنید آنقدر در خانه بماند تا دچار افسردگی شود، آیا این درست است؟
می خوایید بگویید که قانونمند هستید؟ قانون خیلی خوبه اما به درستی اجرا شود، بجای اینکار ها به ادارات خصوصی مراجعه کنید و ببینید آیا کارگرانی که در سرمان و گرما کار می کنند بیمه هستند یا خیر؟ چرا تنها دنبال منافع خود می گردید؟
خودتان را جای کارگر بگذارید آیا می توان با این فشار اقتصادی یک ساعت کار نکرد؟ شما فکر می کنید با این حقوق کارگر ثروتمند می شود؟ این مبلغ تنها خرج یک هفته اس و بنظر شما بماند در خانه می تواند باقی خرج خود را دربیاورد؟ بیدار شوید، یکم منطقی فکر کنید، این قانون کهنه و عجیب، بدون پایه و اساس زخم ها را عمیق تر می کند، به اندازه کافی مشکلات هست، خواهشا آنها را برایمان بیشتر نکنید.
4 نظرات
 1. امیر می گوید

  درود بر شرفتون

 2. سعید می گوید

  احسنت

 3. رضا می گوید

  معاون بیمه که گفته از امسال آمدن بازرس در منزل فردبیکارغیرقانونی است.

 4. علی می گوید

  باسلام،قوانین به ظاهر مشخص و ساده است ولی وقتی مجبور به اقدام برای بیمه بیکاری میشی انگار وارد میدان جنگ شدی و روال به محکوم کردن شخص برای رد درخواست با انواع بازرسی ها و استعلاماته امیدوارم مسئولین امر لحظه ای خودشونو جای فرد و خانواده اش قرار دهند. در دستگاه قضایی هم اصل به برائته آخه این چه روالیه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.