نرم افزارحسابداری صدگان

شرکت‌های پذیرفته شده برای تهیه‌ی صورت‌های مالی سال ۲۰۲۱ چه الزاماتی را باید رعایت کنند

0 788

حسابداراپ

نهاد بازارها و اوراق بهادار اروپا، اولویت‌های خود را در ارزیابی صورت‌های مالی سال مالی ۲۰۲۱ شرکت‌های پذیرفته شده در بورس، اعلام كرد.

 بر این اساس تمرکز ویژه‌ی این سازمان بر افشای تأثیرات ویروس همه‌گیر كووید ۱۹ بر صورت‌های مالی و افشای اطلاعات مربوط به تغییرات آب‌وهوا است.

پندار سیستم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، اولویت‌های این سازمان كه هم راستا با الزامات استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی در سال ۲۰۲۱ پیش می رود، عبارتند از:

  • ارزیابی دقیق و شفافیت در ارائه‌ی تأثیرات بلندمدت ویروس كووید ۱۹ بر صورت‌های مالی در طول مدت زمان همه‌گیری و مرحله‌ی پساكرونا
  • ثبات رویه میان اطلاعات افشا شده در صورت‌های مالی بر اساس استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی و اطلاعات غیرمالی مربوط به موضوعات مرتبط با تغییرات شرایط آب‌وهوایی، در نظر گرفتن ریسك‌های مربوط به تغییرات آب‌وهوا، افشای هرگونه قضاوت‌های بااهمیت و برآورد عدم اطمینان‌های مرتبط با ریسك تغییرات آب‌وهوا در حالی که سطح اهمیت به طور شفاف مورد ارزیابی قرار گیرد.
  • افزایش شفافیت در مورد اندازه‌گیری زیان اعتباری مورد انتظار، به‌ویژه پیرامون قضاوت‌های مدیریت، تغییرات قابل‌ملاحظه در ریسک اعتباری، اطلاعات آینده‌نگر، تغییرات در ذخیره‌ی زیان اعتباری مورد انتظار، اسناد ریسک اعتباری و وثیقه‌ها، و تأثیر تغییرات ریسك اعتباری بر اندازه‌گیری زیان اعتباری مورد انتظار.

سازمان بازارها و اوراق بهادار اروپا همچنین به ناشران بورسی یادآوری می‌کند که از سال مالی ۲۰۲۱، تمام گزارش‌های مالی سالانه باید مطابق با نحوه‌ی گزارشگری واحد الکترونیکی سازمان بازارها و اوراق بهادار اروپا بااستفاده از زبان توسعه پذیر گزارشگری تجاری (XBRL) تهیه شود.

سازمان بازارها و اوراق بهادار اروپا و مقامات استانداردگذار حسابداری در سطح ملی بر اعمال الزامات استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی که در اولویت‌ها مشخص شده‌اند، نظارت خواهند کرد و آن‌ها را در بررسی‌های خود گنجانده و در صورت لزوم، اقدامات اصلاحی را انجام خواهند داد. سازمان بازارها و اوراق بهادار اروپا داده‌های مربوط به نحوه‌ی اعمال این اولویت‌ها توسط شركت‌های پذیرفته شده‌ی  بورسی اروپایی را جمع آوری خواهد کرد و یافته‌های خود را در گزارشی جداگانه منتشر خواهد کرد.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.