نرم افزارحسابداری صدگان

بخشنامه ۴۸۶۹۲ مورخ ۹۹/۳/۳۱(ابلاغ مصوبه شورای عالی کار دراجرای بندهای ۷ و ۸ بخشنامه مزد سال ۹۹ درخصوص اعمال حقوق و دستمزد مصوب از اول تیر سال ۱۳۹۹) +جدول جدید دستمزد

15 112,205

حسابداراپ

توضیح سایت تازه های حسابداری:

– حق مسکن سال ۹۹ مصوب شد. جهت دریافت متن مصوبه اینجا کلیک کنید.


 مصوبه شورای عالی کار دراجرای بندهای ۷ و ۸ بخشنامه مزد سال ۹۹ درخصوص اعمال حقوق و دستمزد مصوب از اول تیر سال ۱۳۹۹ و بخشنامه های تبعی آن توسط وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ابلاغ شد.

متن کامل بخشنامه ابلاغی از سویوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همه کارفرمایان و کارگاههای مشمول قانون کار به شرح زیر می باشد.
   به منظور بهبود وضعیت معیشتی کارگران در سال جهش تولید و در اجرای بندهای (۷) و (۸) بخشنامه مزد شماره ۷۹۳۳ مورخ۱۳۹۹/۱/۲۶ و مستند به ماده (۴۱) قانون کار و بهره مندی تمامی کارگران اعم از کارگران بدون سابقه و باسابقه از افزایش مزد، “شورای عالی کار” با حضور نمایندگان سه گروه (دولت، کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۱۳۹۹/۳/۱۷ موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد:
۱.با جابجایی مبلغ روزانه ۲۵۰۰۰ (بیست و پنج هزار) ریال از مبلغ پایه سنواتی و اضافه نمودن آن به حداقل مزد روزانه از اول تیرماه سال ۱۳۹۹ موافقت شد.
بدین ترتیب حداقل مزد از اول تیرماه سال ۱۳۹۹روزانه ۶۳۶۸۰۹ (ششصد و سی و شش هزار و هشتصد و نه) ریال تعیین می گردد.
همچنین سایر سطوح مزدی از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹ به میزان روزانه ۱۵درصد آخرین مزد سال ۱۳۹۸ (ثابت یا مبنا موضوع ماده ۳۶ قانون کار) به اضافه روزانه ۵۵۳۳۸ (پنجاه و پنج هزار و سیصد و سی و هشت) ریال افزایش می یابد.
تبصره- از اول تیرماه سال ۱۳۹۹با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ روزانه ۶۳۶۸۰۹ (ششصد و سی و شش هزار و هشتصد و نه) ریال موضوع بند (۱) کمتر شود.
۲.به کارگرانی که از اول تیرماه سال ۱۳۹۹دارای یک سال سابقه کار شده یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد، روزانه مبلغ ۳۳۳۳۳ (سی و سه هزار و سیصد و سی و سه) ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

پندار سیستم

تبصره ۱- از اول تیرماه سال ۱۳۹۹پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق¬الذکر برای گروه یک با توجه به دستورالعمل و جدول اعلامی توسط “اداره کل روابط کار و جبران خدمت” صورت می¬گیرد.
تبصره۲ – به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۸، میزان مقرر در این بند یا تبصره (۱) آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.
تبصره ۳ – بر اساس مصوبه مورخ ۱۳۹۹/۱/۲۰ شورای عالی کار و در راستای تقویت مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایت مندی کارگران باسابقه، از اول تیرماه سال ۱۳۹۹همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک¬سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.
۳.سایر مفاد بخشنامه مزد شماره ۷۹۳۳ مورخ۱۳۹۹/۱/۲۶ کماکان به قوت خود باقی است .

محل تبلیغ شما

15 نظرات
 1. احمد می گوید

  سلام

  با توجه به تغییرات جدید حقوق و دستمزد در تاریخ ۱ تیر ماه سال ۱۳۹۹ لطفا تمامی ارقام جدول حقوق و دستمزد را بروز رسانی کامل نمایید با تشکر

 2. ستاره می گوید

  آیادرفیش تیرماه حق بیمه تامین اجتماعی قالیبان نسبت به خردادماه دوباره افزایش خواهدبودیامثل خردادماه خواهدبودبه این خاطرمیپرسم که درفیش تیرماه من افزایشی نیست میخواستم مطمئن شوم.

 3. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  بله حتما

 4. گوسفند زنده می گوید

  به این میگن نوش دارو پس از مرگ کارگر !!!!!!!!!!!!!!!!!
  خوشتیپ الآن واقعا فک میکنی توی همه کارگاهها بند به بند این اعمال بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا که ………..

 5. یوسفی می گوید

  مسکن باز تغییری نکرده؟

 6. مدیر سایت می گوید

  سلام
  هنوز مصوبه هیات وزیران نیامده

 7. هما صابری می گوید

  با سلام حق مسکن به مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰ ریال تصویب شد؟ بخشنامه ای دارد؟

 8. مدیر سایت می گوید

  باسلام
  خیر هنوز تصویب نشده

 9. زهره می گوید

  سلام روز بخیر ببخشید برای حقوق تیر و مرداد آیا ۳۰۰ تومن برای مسکن اعمال شده؟

 10. مدیر سایت می گوید

  سلام
  خیر

 11. رامین می گوید

  با سلام و خسته نباشید – یعنی در لیست بیمه تیرماه حق مسکن همون ۱۰۰تومان ثبت میشه ؟

 12. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  بله

 13. سمیرا می گوید

  سلام هنوز حق مسکن برای لیست بیمه تیر اجرائی نیست ؟ ممنون

 14. سانی می گوید

  واقعا نمیخواد حق مسکن تصویب بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. مالی می گوید

  سلام
  در قسمت سایر سطوح علاوه بر ۱۵%باید مبلغ ۵۵.۳۳۸ به مبلغ روزانه لیست بیمه اضافه شود؟ یعنی جزوه حقوق پایه محاسبه میشود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.