نرم افزارحسابداری صدگان

میزان حقوق و عیدی کارگران نیمه وقت چقدر است؟

0 6,028

حسابداراپ

طبق قانون کار حقوق و عیدی کارگران نیمه وقت براساس میزان ساعات کاری تعیین می‌شود.

پندار سیستم


به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس ماده ۳۹ قانون کار، مزد و مزایای کارگرانی که به صورت نیمه وقت و یا کمتر از ساعات قانونی تعیین شده به کار اشتغال دارند به نسبت ساعات کار انجام شده محاسبه و پرداخت می‌شود، عیدی و پاداش نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست.

در مورد کارکنان ساعتی که حقوق ماهانه ثابت نداشته و دستمزد آن‌ها در ماه متغیر است، برای محاسبه عیدی و پاداش، میانگین حقوق سه ماه آخر خدمت آنان مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت.

مبلغ پرداختی بابت عیدی و پاداش به کارگران کارگاه‌های فصلی مشمول قانون کار و همچنین کارگران سایر کارگاه‌های مشمول که کمتر از یک سال در کارگاه کار کردند، باید بر اساس ۶۰ روز و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود.

سال گذشته شورای عالی کار حداقل دستمزد  کارگران در سال ۹۸ را یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان در نظر گرفت، بنابراین عیدی کارگران حداقلی بگیر باید ۳ میلیون و ۳۴ هزار تومان باشد.

میزان دریافت عیدی برای سایر بیمه شدگانی که حقوق پایه آنها به واسطه سابقه کار بیشتر «بیش از حداقل دستمزد» است نیز، باید معادل دو برابر حقوق پایه درج شده در فیش حقوقی باشد البته قانون کار برای پرداخت عیدی، سقف در نظر گرفته است و میزان عیدی نباید از سه برابر حداقل دستمزد مصوب بیشتر شود.

میزان عیدی پرداختی براساس حداقل دستمزد سنجیده می شود.


میزان عیدی کارگران نیمه وقت براساس جدول زیر پرداخت می شود:


مدت کارگرد       میزان عیدی دریافتی(ریال)
یک سال تمام ۳۰،۳۳۷،۶۴۴
۱۱ ماه ۲۷،۸۰۹،۵۰۷
۱۰ماه ۲۵،۲۸۱،۳۷۰
۹ ماه ۲۲،۷۵۳،۲۳۳
۸ماه ۲۰،۲۲۵،۰۹۶
۷ماه ۱۷،۶۹۶،۹۵۹
۶ماه ۱۵،۱۶۸،۸۲۲
۵ماه ۱۲،۶۴۰،۶۸۵
۴ ماه ۱۰،۱۱۲،۵۴۸
۳ماه ۷،۵۸۴،۴۱۱
۲ماه ۵،۰۵۶،۲۷۲
۱ماه ۲،۵۲۸،۱۳۷


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.