نرم افزارحسابداری صدگان

بخشنامه ۲۶۵۱۵۶ مورخ ۹۷/۱۲/۲۸(تصویب دستمزد سال ۱۳۹۸ + جداول و پیوست‌های جدید ضمیمه شد)

2 8,183

حسابداراپ

شورایعالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت، کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۲۷/‏۱۲/‏۱۳۹۷  پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال ۱۳۹۸، در اجرای ماده (۴۱) قانون کار با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و هم چنین با توجه به مقتضیات بنگاه‌های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.


جهت دریافت متن کامل به انضمام جداول و پیوست‌ها اینجا کلیک کنید.


۱- از اول سال ۱۳۹۸ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۵۰۵,۶۲۷ ریال (پانصد و پنج هزار و ششصد و بیست و هفت ریال) تعیین می‌گردد. همچنین از اول سال ۱۳۹۸ سایر سطوح مزدی نیز روزانه ۱۳ درصد مزد ثابت یا مزد مبنا (موضوع ماده ۳۶ قانون کار) به اضافه روزانه ۸۷,۰۴۹ ریال به نسبت آخرین مزد در سال ۱۳۹۷ افزایش می‌یابد.

تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ ۵۰۵,۶۲۷ ریال (پانصد و پنج هزار و ششصد و بیست و هفت ریال) بند (۱) کمتر شود.

۲- به کارگرانی که در سال ۱۳۹۸ دارای یک سال سابقه کار شده یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد، روزانه مبلغ ۲۳,۳۳۳ ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

تبصره ۱: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستورالعمل و جدول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت صورت می‌گیرد.

تبصره ۲: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۷، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.

تبصره ۳: بر اساس مصوبه مورخ ۲۷/‏۱۲/‏۱۳۹۷  شورای عالی کار و در راستای تقویت مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه، از ابتدای سال ۱۳۹۸ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.

۳- بر اساس مصوبه مورخ ۲۱/‏۰۷/‏۱۳۸۷  شورای عالی کار و در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران، اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۸ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای موضوع تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار بابت هر کارگر (اعم از متأهل یا مجرد) ماهانه مبلغ ۱,۹۰۰,۰۰۰ ریال از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت گردد.

۴- ضوابط مربوط به چگونگی نحوه اعمال افزایش مقرر در بند (۱) و تبصره یک بند (۲) در کارگاه‌هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل می‌باشند و نیز در مورد کارگران کارمزدی و هم چنین چگونگی ارتقا طبقه شغلی به موجب دستورالعمل‌های اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.

۵- مقررات این مصوبه شامل حال دانش آموزان و دانشجویانی که در ایام تعطیلات تابستانی در سال ۱۳۹۸ به طور موقت در کارگاه‌ها اشتغال می‌یابند نخواهد شد.

۶- واحدهای مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر مزد و مزایا با بهره وری و تولید و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می‌توانند نسبت به افزایش و برقراری مزد و مزایا در قالب موافقت نامه‌های کارگاهی و پیمان‌های دسته جمعی و پس از تائید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند.


محمد شریعتمداری


جلسه ۲۸۲ شورای عالی کار پس از ۱۳ ساعت گفتگو و رایزنی در خصوص حداقل دستمزد و همچنین سایر سطوح مزدی سال ۱۳۹۸ به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت.

حد اقل دستمزد روزانه کارگران   ۵۰۵.۶۲۷     ریال

حداقل دستمزد ماهیانه   ۱۵.۱۶۸.۸۲۲    ریال

حق  اولاد یک فرزند     ۱.۵۱۶.۸۸۲ ریال

حق اولاد دو فرزند        ۳.۰۳۳.۷۶۴ ریال

پایه سنواتی          ۷۰۰.۰۰۰   ریال

پندار سیستم

حق مسکن             ۱۰۰۰.۰۰۰    ریال

بن کارگری             ۱.۹۰۰.۰۰۰   ریال

سایر سطوح     ٪۱۳+۲.۶۱۱.۱۸۰


 جدول خلاصه بخشنامه حداقل مزد سال ۱۳۹۸
  جدول سی ساله محاسبه مزد سنوات تا سال ۱۳۹۸ منتشر شد.

🔹راهنمایی :

سطر آخر مربوط به سال ٩٨ بوده و مربوط به واحدهای غير طبقه بندي مشاغل می باشد .

مثلا كسي كه از سال ٨٥ در يك کارگاه( با حقوق حداقل دستمزد ) مشغول به کار بوده ، جمع پايه حقوق و پايه سنوات ايشان در سال ٩٨ حداقل مبلغ روزانه ۶۴۱.۶۹۸ ريال مي باشد .

بديهی است اگر ماه گرد براي دريافت پايه سنوات ٩٨ اتفاق نيفتاده باشد مبلغ روزانه ۲۳.۳۳۳ ريال از مبلغ موصوف ( ۶۴۱.۶۹۸ریال ) تا زمان رسيدن به سالگرد استخدامی بايد كسر گردد.جدول ریز حقوق و دستمزد ۹۸ قانون کارجدول تغییرات حقوق سال ۹۸ نسبت به ۹۷


جدول محاسبه مزد و مزایای کارگران در سال ۹۸


جدول ساعات کار قانونی و موظفی کارگران قانون کار درسال ۹۸


جدول مزد هماهنگ شرکت های خدماتی در سال ۹۸
 

محل تبلیغ شما

2 نظرات
 1. محمد می گوید

  با سلام

  عکس جدول سی ساله محاسبه مزد سنوات تا سال ۱۳۹۸ دارای کیفیت نیست میشه نسخه با کیفیتش رو بگدارید؟

 2. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  لطفا لینک زیر را درمرورگرتان بازکنید:
  http://s8.picofile.com/file/8356319068/photo_2019_04_01_14_54_07.jpg
  تصویر بزرگتری خواهید داشت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.