نرم افزارحسابداری صدگان

بانک‌ها تصمیمی به تغییر نرخ سود ندارند

0 807

حسابداراپ

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی با تأکید بر اینکه بانک‌ها این‌بار تصمیمی به تغییر نرخ سود ندارند، گفت: دفعات قبل هم بانک‌ها به‌درخواست بانک مرکزی نظرات‌شان را اعلام می‌کردند.


محمدرضا جمشیدی در گفت‌وگو با تسنیم درباره برنامه بانک‌ها برای تغییر نرخ سود بانکی اظهار داشت: اصلاً بانک‌ها به‌دنبال آن نیستند که برای تغییر نرخ سود جلسه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه هرگونه تصمیم برای تغییر نرخ سود بانکی با شورای پول و اعتبار است، افزود: قصد بانک‌ها در حال حاضر عدم تغییر و مداخله در نرخ سود بانکی است.

پندار سیستم

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی همچنین در پاسخ به این سؤال که “بنابراین این‌بار به‌خلاف تجربه یکی دو سال گذشته بانک‌ها خودشان پیش‌قدم در تغییر نرخ سود نخواهند شد؟” گفت: دفعات قبل هم بانک‌ها به‌درخواست بانک مرکزی نظرات خود را اعلام می‌کردند که البته از بین تمام نظرات فقط نرخ سود ۱۵درصدی مورد توجه قرار گرفت.

وی تأکید کرد: بعد از آنکه بانک مرکزی به سایر نظرات بانک‌ها در حوزه سود بانکی توجهی نکرد، بانک‌ها دیگر به این حوزه ورود نکردند.

به گزارش تسنیم، طی هفته‌های اخیر بازار گمانه‌زنی‌ها درباره سود بانکی داغ شده که ریشه آن برمی‌گردد به اظهارات مردان ارشد کابینه یازدهم مبنی بر اینکه نرخ سود باید کاهش یابد. ولی هنوز این حرف‌ها به عمل تبدیل نشده است.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.