نرم افزارحسابداری صدگان

ماموریت کمیسیون تلفیق برای بررسی مجدد تعیین سقف معافیت مالیاتی

0 827

حسابداراپ

پندار سیستم

رئیس مجلس از کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۶ خواست تا اگر ابهامی در مصوبه امروز مجلس درباره سقف معافیت مالیاتی وجود دارد آن را بررسی کند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز (شنبه ۷ اسفند) قوه مقننه در تذکری شفاهی گفت: صبح امروز مجلس مصوبه‌ای درباره معافیت مالیاتی حقوق‌های دریافتی کارکنان دولت و بخش خصوصی داشت.

وی ادامه داد: متاسفانه متن چاپ شده‌ پیشنهاد اصلاحی معافیت معالیتی کارکنان بخش خصوصی وجود نداشت و مشخص نبود که این معافیت مالیاتی از کجا آورده شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: پس از تصویب این معافیت مالیاتی که کارمندان بخش خصوصی را با میزان دریافتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف می‌کرد ابهاماتی پیش آمده و رسانه‌ها از صبح امروز مطالبی در این مورد از نمایندگان پرسیده‌اند و ابهاماتی ایجاد کرده‌اند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: متن مکتوب پیشنهاد وجود دارد و آقای تاجگردون هم اعلام کردند که در رای گیری که در کمیسیون تلفیق انجام شد، این میزان یعنی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سقف معافیت مالیاتی برای کارمندان بخش خصوصی در نظر گرفته شده است. 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ابهامی در این مصوبه مجلس وجود دارد کمیسیون تلفیق آن را بررسی کند و تا فردا آن را به صحن علنی پارلمان ارائه کند.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶، سقف معافیت مالیات بر حقوق و دستمزد را برای کارمندان شاغل در بخش دولتی در سال ۱۳۹۶، ماهانه ۲ میلیون تومان و برای سایرین ۱.۵ میلیون تومان مصوب کردند، مصوبه‌ای که کارگران و کارمندان بخش خصوصی آن را تبعیضی آشکار می‌دانند. 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.