حسابان وب

تکذیب تعطیلی اعتراضی واحدهای صنفی طلا در تهران

0 513

حسابداراپ

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران هر گونه تعطیلی اعتراضی واحدهای صنفی طلا در تهران را در روزهای گذشته تکذیب کرد.


به گزارش ایرنا، برخی رسانه های داخلی در روزهای پایانی هفته گذشته از تعطیلی اعتراضی بعضی واحدهای صنفی طلا در تهران، زنجان و نور خبر داده بودند.

گفته می شد این تعطیلی ها در اعتراض به بالا بودن میزان مالیات بر ارزش افزوده واحدهای صنفی طلا فروشی انجام شده بود.

«صفایی» رییس اتحادیه طلا و جواهر زنجان اعلام کرده بود، اعتراض همکاران ما مربوط به شرایط فعلی و رکود موجود در بازار است که روز به روز بدتر شده و مالیات بر ارزش افزوده با رقم فعلی (۹ درصد) قابل پرداخت نیست و باید در این زمینه تعامل و همکاری لازم با سازمان امور مالیاتی برای لحاظ کردن تخفیف در مالیات بر ارزش افزوده انجام شود.

حسابداری علیمرادی

در همین پیوند، «محمد کشتی آرای» رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران امروز (شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با رد و تکذیب این تعطیلی درتهران بزرگ، افزود: همه فعالان این عرصه در روزهای گذشته به امور خود مشغول بودند و چنین تعطیلی وجود نداشته است.

وی با اشاره به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور برای نرخ سه درصدی مالیات بر ارزش افزوده طلا، آن را نرخی «ویژه» توصیف کرد که در برخی کشورهای جهان نیز برای بعضی کالاها مرسوم است.

کشتی آرای گفت: اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده مشکلاتی را برای طلا و صنوف مرتبط با آن ایجاد کرد و سازمان امور مالیاتی به فکر اصلاح نرخ افتاد تا با کاهش برخی التهاب های بازار، از تعطیلی واحدها و رکود صنعت طلا و جواهر جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، چندی پیش «سید کامل تقوی نژاد» رییس سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: پیشنهاد تعدیل نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا در لایحه مالیات بر ارزش افزوده که به تصویب کمیسیون اقتصادی دولت رسیده، شامل اعمال نرخ سه درصدی به جای ۹ درصد کنونی مالیات بر ارزش افزوده است و باید منتظر تصمیم گیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه ماند.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.