نرم افزارحسابداری صدگان

توبیخ و ممنوع‌الخروجی چندین مدیر و مربی مطرح فوتبال

0 679

حسابداراپ

بسیاری از مدیران و مربیان لیگ برتری و مطرح فوتبال ایران با حکم توبیخ از سوی سازمان امور مالیاتی کشور مواجه شده اند.

پندار سیستم


سازمان امور مالیاتی کشور برای وصول مطالبات خود از باشگاه ها و ورزشکاران دست به اقدامات جدی زده و برای رسیدن به نتیجه، اقدامات ضربتی قانونی را در دستور کار قرار داده است.

هفته گذشته خبر دادیم سازمان امور مالیاتی کشور یک میلیارد تومان از حساب باشگاه استقلال برداشت کرده و همین موضوع به دردسر بزرگی برای مدیران باشگاه استقلال تبدیل شد، چراکه آنها قصد داشتند مطالبات برخی بازیکنان و حقوق کارمندان خود را با این  مبلغ پرداخت کنند. حتی خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه یک میلیارد تومان به حساب باشگاه استقلال برگشته اما این مسئله صحت ندارد و دارایی چنین پولی به باشگاه نداده است.

بدهی بسیاری از باشگاه ها به سازمان امور مالیاتی و پرهیز از قانون مداری و پرداخت بدهی ها موجب شده تا این بار سازمان امور مالیاتی با اقدامات قانونی بسیار جدی وارد عمل شود. در همین زمینه کسب اطلاع کردیم سازمان امور مالیاتی برای بسیاری از مدیران، اعضای هیئت مدیره باشگاه ها، برخی مربیان سرشناس و حتی فوتبالیست ها حکم توبیخ ارسال کرده  است. اگر این دسته از مدیران و ورزشکاران اقدام به حل و فصل مشکل مالیاتی خود نکنند در مرحله بعدی برای آنها حکم ممنوع‌الخروجی و حتی توقیف اموال صادر خواهد شد.

در فهرست نفراتی که برای آنها حکم توبیخ ارسال شده نام برخی مدیران و اعضای هیئت مدیره باشگاه ها دیده می شود که در سال های گذشته در لیگ برتر فعال بودند و هم اکنون سمتی ندارند. سازمان امور مالیاتی کشور نه تنها برای مدیران فعلی باشگاه های بدهکار مالیاتی، چنین احکامی را ارسال می کند بلکه برای مدیران وقت و گذشته این باشگاه ها چنین احکامی صادر کرده تا با فشار همه جانبه بتواند به مطالبات خود برسد.

بسیاری از باشگاه ها، بازیکنان و مربیان با فرار مالیاتی و عدم پرداخت به موقع حق السهم مالیاتی خود سعی در طفره رفتن از این پرداخت ها دارند اما به نظر می رسد سازمان امور مالیاتی کشور بدون مماشات و ملاحظه کاری این بار قصد دارد حق و حقوق خود را وصول کند. در این لیست نام بسیاری از مدیران سرشناس و صاحب نفوذ نیز دیده می شود. مدیرانی که به عنوان عضو هیئت مدیره در باشگاه ها فعال بوده و در مقطعی از سمت های مدیریتی عالی برخوردار بوده و برخی از آنها هم اکنون نیز پست های رده بالایی دارند.

برای نمونه نام یکی از مدیرانی که در دوران ریاست علی آبادی در سازمان تربیت بدنی در هیئت مدیره باشگاه های سرخابی سمت داشت و در کابینه دولت قبلی نیز از سمت های رده بالا برخوردار بود در این فهرست قرار دارد.

یک مربی سرشناس فوتبال ایران که اخیرا به لیگ یک رفته از دیگر چهره های شاخص در پیگیری های اخیر است.

علی دایی سرمربی تیم فوتبال نفت تهران هم در نشست خبری پیش از بازی با شهرداری فومن اعلام کرده بود به خاطر عدم توجه باشگاه پرسپولیس در پرداخت مطالبات او و تسویه بدهی مالیاتی با مشکل مواجه شده است.

مسئله به قدری جدی است که یکی از مدیر عاملان مطرح لیگ برتری که قرار بود برای پیاده روی اربعین راهی کربلا شود با  مشکل مواجه شده و در کشور مانده است.

باید منتظر ماند و خبر ممنوع‌الخروج شدن یک به یک این مدیران، مربیان و ورزشکاران را دریافت کرد. سازمان امور مالیاتی کشور در نظر دارد حکم توقیف اموال بدهکاران را هم در مراحل نهایی در دستور کار خود قرار دهد.

منبع: مشرق نیوز


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.