نرم افزارحسابداری صدگان

حقوق عائله مندی و اولاد بازنشستگان فقط با ثبت کدملی پرداخت می شود

0 1,408

حسابداراپ

دستگاههای اجرایی موظف هستند نسبت به جمع آوری اطلاعات و ثبت کدملی افراد تحت تکفل بازنشستگان کشوری به منظور پرداخت حقوق عائله مندی و اولاد به بازنشستگان اقدام کنند.


مدیرکل امورمالی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به نقص اطلاعات وعدم ثبت کد ملی افراد تحت تکفل بازنشستگان این صندوق، گفت: حقوق مربوط به عائله مندی واولاد آذرماه بازنشستگان، تنها در صورت ثبت کد ملی افراد تحت تکفل آنان پرداخت می شود.

پندار سیستم

حسین بخشی زاده اظهار کرد:متاسفانه هنوز اطلاعات کدملی تعدادی از افراد تحت تکفل بازنشستگان کشوری در سامانه این صندوق به ثبت نرسیده است که باید هرچه سریعتر نسبت به درج این اطلاعات به منظور پرداخت حق عائله مندی و اولاد اقدام شود.
وی تاکید کرد: دستگاههای اجرایی موظف هستند نسبت به جمع آوری اطلاعات وثبت کدملی افراد تحت تکفل بازنشستگان کشوری به منظور پرداخت حقوق عائله مندی واولاد به بازنشستگان اقدام کنند.
مدیرکل امورمالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: درحال حاضر ماهانه حدود ۱۱۸میلیارد تومان بابت حق عائله مندی واولاد بازنشستگان کشوری پرداخت می شود و لزوم ثبت کد ملی بازنشستگان به منظور اعمال نظارت از اموال این صندوق به انجام می رسد.
بخشی زاده آخرین مهلت تکمیل اطلاعات دستگاههای اجرایی را پایان آذرماه ۹۵ عنوان کرد و افزود:هم اینک هشدارهای لازم به دستگاههای اجرایی تمامی استان ها برای تکمیل اطلاعات و ثبت کد ملی بازنشستگان داده شده است.
وی گفت:‌با توجه به آنکه دستگاههای اجرایی برای افراد تحت پوشش خود بیمه خدمات درمانی صادر می کنند بنابراین می توانند اطلاعات شاغلین و بازنشستگان خود را از سایت بیمه سلامت استان مربوطه دریافت و کنترل کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.
بخشی زاده گفت: صندوق بازنشستگی تلاش می کند تا از طریق ثبت کد ملی افرد تحت تکفل بازنشستگان و متصل شدن با سایت ثبت احوال و تایید اطلاعات توسط سازمان مذکور، اطلاعات مورد نیاز خود را تکمیل و از خروج هزینه اضافی از صندوق جلوگیری کند.
مدیرکل امورمالی صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: دستگاههای اجرایی موظف هستند درهنگام بارگذاری اطلاعات مربوط به مزایا و کسور حقوق بازنشستگان کشوری درآذرماه ۹۵؛ اطلاعات کد ملی افراد تحت تکفل بازنشستگان را درسایت ثبت و تایید آن را دریافت کنند.
یک میلیون و۲۸۰ هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند.
صندوق بازنشستگی کشوری همزمان با اجرای پرداخت حقوق مستقیم در صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق مهرماه بازنشستگان را بطور مستقیم به آنان پرداخت کرده است و حقوق آبان آنان نیز بطور مستقیم پرداخت خواهد شد.
صندوق بازنشستگی تلاش می کند تا حقوق عائله مندی و اولاد بازنشستگان نیز همراه حقوق ماهیانه آنان به طور مستقیم پرداخت شود.

منبع:ایرنا



محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.