نرم افزارحسابداری صدگان

همه‌جای دنیا، حساب بانکی و گردش پولی افراد را کنترل می‌کنند

2 622

حسابداراپ

همه‌جای دنیا، حساب بانکی و گردش پولی افراد را کنترل می‌کنند، اگرچه این را حریم خصوصی افراد می‌دانند. دولت به‌معنای ممیز مالیاتی یا مسئول نظارت بر پول‌شویی و یا دادستان نامحرم نیست.


احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیمگفت: پیشنهاد سرکشی به حساب‌های مردم را که به رئیس جمهور ارائه کردیم وی مقاومت می‌کرد، به‌دلیل اینکه صاحبان ثروت احساس ناامنی نکنند؛ این حرف را قبول نداشیم زیرا عقل، علم و دین این مورد را اجازه می‌دهد؛ ولی بالاخره آقای رئیس جمهور پذیرفتند و قرار شد سازمان امور مالیاتی حساب‌های بانکی را کنترل کند.

توکلی ادامه داد: یا زمانی که بحث می‌شود فلان مؤسسه مالی و اعتباری مجوز ندارد و مفسد است و می‌خواهند برخورد کنند، دست دست و تعلل می‌کنند؛ البته یک بخش آن مثبت است زیرا می‌گویند در مسئله پولی ناامنی ایجاد نشود؛ اما یک بخش منفی است برای اینکه خود وجود این افراد ناامنی مالی و پولی ایجاد می‌کند و با آنها باید محکم برخورد کرد.

پندار سیستم

توکلی در پاسخ به این سؤال که این نگاه دولت ریشه و اعتقاد به اقتصاد لیبرالی است، گفت: دولت در اقتصاد بیشتر تابع مدل تعدیل سیاست‌های صندوق بین المللی پول است و همین چند روز گذشته معاون صندوق بین المللی پول مهمان ایران بود و همان سخنانی را تکرار کرد که در  زمان دولت آقای هاشمی زدند و مرحوم نوربخش آن را پذیرفت.

وی با اعلام اینکه حدود ۲۷ سال است سیاست‌ تعدیل صندوق بین المللی پول در کشور اعمال و اجرا می‌شود، افزود: این سیاست‌ها، کشور را به این روز رسانده است که مشاهده می‌کنیم و در دولت آقای هاشمی، خاتمی، احمدی‌نژاد و هم دولت آقای روحانی، اگرچه حرف‌های متفاوتی زدند، اما در عمل روی یک خط حرکت کردند و آن هم الگوی صندوق بین المللی پول بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: سیاست‌های تعدیل ، سیاست‌های شکست خورده و زیان‌آوری بوده و بخشی از وضعیت و مشکلات عمده فعلی ما؛ تحت تأثیر همین جهت‌گیری‌های صندوق بین المللی پول بوده است.محل تبلیغ شما

2 نظرات
 1. مانی می گوید

  با درود
  خیلی جالبه اینکه گفته میشه در همه جای دنیا چنین است
  در همه جای دنیا خیلی چیزها هم انجام میشه …اینجا چطور ؟ چقدر مردم گاگول فرض میکنید !!! بخدا این مردم گاگول نیستند و می فهمند
  اگر در اینجا هم خبرنگار آزاد وجود داشت که پس از تهیه مقاله ای به ناکجاآباد نره ….
  مطمئن باشید که این همه چپاول و اختلاس نبود .

 2. دیده بان می گوید

  واقعا آدم از اینهمه وقاحت حیران و سرگردان می مونه همه جای دنیا خیلی کارها میکنند آیا اینجا هم انجام میشه ؟
  چطور موقع گرفتن و تیغ تراش کردن سر مردم دولت کشور را با بقیه دنیا مقایسه میکنه و از پیشرفته ترین فن آوری ها استفاده میکنه اما موقع رسیدگی به حقوق مردم سیستم قطع میشه ؟!!!!
  همه جای دنیا کارگر ساده با حقوق چهار ماه می تونه اتومبیل استاندارد صفر کیلومتر مثل تویوتا بخره اما اینجا با پایه حقوق یک و نهصدی کارگر شکمشو نمی تونه سیر کنه و خواب فرقونی بنام پراید صدوبیست میلیونی را هم نمی بینه اینم بدانید که همه جای دنیا دومین ذخایر گاز و اقیانوس نفت ندارند و اگر هم دارند مثل ملت عرب در رفاه و پیشرفت زندگی میکنند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.