نرم افزارحسابداری صدگان

افزایش حقوق ویژه برخی از بازنشستگان

2 594

حسابداراپ

محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفته گذشته خود، خبر خوشی را که مدتها وعده داده بود بیان کرد: بازنشستگانی که زیر ۱.۵ میلیون تومان حقوق می گیرند با ۲۰ درصد افزایش حقوق روبرو می شوند.


به گزارش خبرآنلاین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سخنگوی دولت در نشست خبری این هفته خود بالاخره خبر خوشی که اعلام کرده بود درباره بازنشستگان دولتی دارد را بر زبان آورد و گفت بین ۱۲ تا ۲۰ درصد به حقوق بازنشستگان اضافه می شود.

پیش از این بسیاری از مخاطبان سرویس مشکلات مردم از سخنگوی دولت پرسیده بودند برای تعدیل حقوق بازنشسته های دولت چه فکری شده است.

نوبخت که در مورد رویکرد عدالت در بودجه ۹۵ سخن می گفت، توضیح داد: یک بخش آن عدالت در پرداخت های پرسنلی است، در این خصوص من ابتدای سال گفتم که عدم تعادل در پرداخت های کارکنان دولت وجود دارد و برای اینکه آن را جبران کنیم در سال ۹۵ برای اولین سال برنامه ششم، ما هم برای شاغلین و هم بازنشستگان در زمینه عدم تعادلی که وجود داشت مقادیر قابل توجهی منابع قائل شدیم که این عدم توازن اصلاح شد.

او درباره بازنشستگان گفت: از حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته بیش از یک میلیون نفر زیر یک و نیم میلیون تومان دریافتی دارند، ضمن اینکه ما برای همه کارکنان دولت به اندازه نرخ تورم که سال آینده ۱۱ درصد است حقوق کارکنان را ۱۲ درصد افزایش در نظر گرفتیم، اما برای بازنشسته های زیر یک و نیم میلیون دریافتی بیش از ۲۰ درصد اضافه کرده ایم.

پندار سیستم

نوبخت ادامه داد: تصمیم داریم به همین ترتیب هر سال تا پایان برنامه این بخش از حقوق بازنشستگان را تا دو برابر افزایش دهیم که سال اول برنامه هم در حال انجام آن هستیم.

او در مورد کارکنان دولت گفت: حقوق کارکنان از دو بخش حقوق ثابت و بخشی هم مربوط به فوق العاده شغل تشکیل می شود. ۱۰ قلم فوق العاده شغل وجود دارد که مهمترین آن بند ۱۰ ماده ۶۸ است که در آنجا به دولت اجازه داده می شود تا به فوق العاده شغل کارکنان دولت ۵۰ درصد به حقوق ثابتشان اضافه کند.

نوبخت ادامه داد: در مصوبه سال گذشته دولت، این اختیار به سازمان مدیریت و برنامه ریزی داده شد که تا ۳۵ درصد بتواند این اقدام را انجام دهد، تاکنون هم تعدادی از دستگاه ها متقاضی استفاده از بند ۱۰ ماده ۶۸ بودند و در واقع بنا به هر دلیل تا قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم فقط چند دستگاه از این بند استفاده می کردند که این عدم تعادل در پرداخت ها را ایجاد کرده بود.

سخنگوی دولت گفت: همانطور که قول داده بودیم این نابرابری در پرداخت ها اصلاح شود در سال ۹۵ به تمامی دستگاه هایی که از بند ۱۰ ماده ۶۸ استفاده نمی کردند و این نابرابری حقوق بود، تا ۳۵ درصد تمامی دستگاه هایی که قبلا از این ماده استفاده نمی کردند، حقوقشان اضافه خواهد شد. این هر دو گام در راستای عدالت خواهی در پرداخت های پرسنلی بود.

 


محل تبلیغ شما

2 نظرات
  1. عزیزاله می گوید

    بسیار عالی دست شما در د نکنه

  2. یک بازنشسته می گوید

    سلام خداخیرتان بده مردانه خبرراخواندم یک دنیا خوشحال شدم آقای نوبخت یاهرعزیزدیگری که مسؤول هستی آیادرخانواده یانزدیکانتان بازنشسته ای نیست تا اوضاع زندگی اش را بدانی؟خداوکیلی خیلی مشکل داریم لطفی کنید مابازنشسته های فرهنگی یاهربازنشسته عزیز ی میخواد باشه رادریابید که انشا

    س.آقای نوبخت یاهرمسؤولی که کاری ازدستت ساخته است خداوکیلی مابازنشسته های فرهنگی یاهربازنشسته دیگری زندگی کردنمان سخته حقوق شاغلین محترم اضافه میشه به همان نسبت هم به یاد ماباشید گناه داریم تازه کسی بازنشسته میشه اول مشکلاتش شروع میشه بچه هابزرگ دم بخت دانشجو …خودتان اهل فن هستید میدانید تعجب میکنم که اینقدردرحق ماکم لطف هستید.خداخیرت بده آستین همتی بالا بزن که بی صبرانه منتظریم…م/ا

    ذ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.