نرم افزارحسابداری صدگان

نامه کارگران به روحانی/ دستمزد ۹۵ را به حداقل‌ها نزدیک کنید

1 594

حسابداراپ

کارگران در نامه ای به رئیس جمهور با اشاره به اینکه دستمزدی باید تعیین شود که تأمین کننده زندگی کارگری باشد، اعلام کرده اند دستمزد سال ۹۴ با واقعیت هزینه های سبد خانوار کارگران اختلاف دارد.


غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به اینکه دستمزد کارگران بسیار اندک است و ما خواهان تحول مزدی هستیم گفت:ما خواهان تحول مزدی و دستمزد منصفانه هستیم و این درخواست را طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام خواهیم کرد.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران بیان کرد:نمایندگان کارگران از روش تعیین دستمزدها در سال‌های گذشته گلایه دارند و معتقدند معیشت نیروی کار در تعیین مزد هیچ‌گاه در نظر گرفته نشده است و  قدرت خرید خانوار افت کرده است. دستمزدی باید تعیین شود که زندگی کارگری با آن تأمین شود.

 متن کامل نامه کارگران خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان به شرح زیر است:


 حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی

 ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

پندار سیستم

با سلام و آرزوی توفیق

 احتراماً به استحضار می‌رساند با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و شرایط حاکم بر رکود و عدم تعادل در عرضه و تقاضای کالا، متأسفانه شاهد کاهش روز افزون قدرت خرید کارگران و کم رنگ شدن سفره کارگری هستیم و آنچه که قانون گذار در ماده ۴۱ قانون کار پیش‌بینی نموده، حداقل دستمزد را باید متناسب با معیشت کارگران همچنین تورم اعلامی از سوی مرکز آمار ایران تعیین نمود.

 طی سال‌های گذشته با تمامی تلاش‌های کارگروه سه جانبه(دولت-کارگر-کارفرما) همچنان حداقل دستمزد با واقعیت هزینه های سبد خانوار کارگران اختلافی فاحش دارد به طوریکه در حال حاضر حداقل دستمزد فقط یک پنجم هزینه های این سبد را پوشش می‌دهد لذا به نظر می‌رسد دولت محترم تدبیر و امید باید طوری موضوع را هدایت نماید که حداقل دستمزد به هزینه های زندگی کارگران نزدیک شده و این امر گذشته از ایجاد طیب خاطر در کارگران باعث ارتقاء بهره‌وری آنان شود.

 در پایان امید است دولت تدبیر و امید،امید کارگران را در رسیدن به دستمزدی منصفانه احیاء نماید. پیشاپیش از لطف و عنایت حضرتعالی و همکاران محترمتان در هئیت دولت نسبت به جامعه کارگری و بازنشستگان سپاسگزاری می‌نماید.


                                                                                                                                                                                                        غلامرضاعباسی

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایرانمحل تبلیغ شما

1 نظر
 1. امیر حسین میر صیدزاده می گوید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی
  ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
  باآرزوی سربلندی کشور عزیزمان ایران با پشتوانه تدابیر بجا رهبری و جنابعالی و تلاش بی پایان کارگران وزحمت کشان کشورم .
  جناب آقای دکتر روحانی ما کارگران چیزی بجز حق از شما و دولتمردان گذشته مطالبه ای دیگر نداشته ایم لذا با اینکه میدانید و میدانیم دولت بزرگترین کارفرما است لذا درخواست موارد زیر را برای قشر کارگری دارم:
  ۱: ایجاد سبد کالا ،به همان شکل بن کارگری سابق برای رهایی از دغدغه های معیشت خانواده های کارگران .
  ۲: رساندن سطح حقوقی این قشر زحمت کش به آنچه میبایست برسد .
  ۳: تامین بدهی دولت های قبلی و حال به سازمان تامین اجتماعی جهت بالابردن سطح درمان این عزیزان ( که چه زیباست یکی از روزها صبح اول وقت شما و هیات همراه سرزده و بدون اطلاع قبلی مراجعه ای به یکی از بیمارستانهای تامین اجتماعی داشته باشید مخصوصا شهر های دیگر )
  ۴: جلو گیری از تلفیق بیمه ها برای احقاق حق کارگران از آنچه سالیان سال پس انداز واندوخته نمودند در سازمان تامین اجتماعی .
  ۵: دستور موکد به اجرای قانون الزام تامین اجتماعی برای درمان .
  ۶: اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی .
  ۷: دستور موکد به ایجاد تعاونی مسکن کارگران با پشتوانه دولت و سازمان تامین اجتماعی و کانون های کارگری (چرا کارگران با ۳۰سال سابقه باید خانه بدوش باشند )
  کارگران رزمنده جبهه ها هستند یا جبهه حق علیه باطل ویا جبهه تولید و چرخه اقتصادی .
  در آخر از شما وکلیه مسولینی که جهت حفظ امنیت این کشور تلاش میکنید سپاسگزارم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.