نرم افزارحسابداری صدگان

كد ملي وسيله اي براي تشخيص فرار مالياتي

0 580

حسابداراپ

در حال حاضر به دلیل نبود سیستم های نظارتی و موثر و همچنین عملکرد ضعیف سازمان امور مالیاتی فعالیت‌های دلالی به مسیر مناسبی برای ایجاد ثروت تبدیل شده اند.


بهرام بیرانوند در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود: یکی از موانع شکوفایی اقتصاد این است که بخشی از گلوگاه های اقتصادی در اختیار برخی ها قرار گرفته که صلاحیت مدیریت این کار ندارند بنابراین رسیدگی به این موضوع یکی از اولویت های اقتصادی کشور است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در تشریح علل عدم رونق اقتصادی کشور ،گفت: در حال حاضر به دلیل نبود سیستم های نظارتی و موثر و همچنین عملکرد ضعیف سازمان امور مالیاتی فعالیت‌های دلالی به مسیر مناسبی برای ایجاد ثروت تبدیل شده اند.

پندار سیستم

بیرانوند تصریح کرد: براساس قانون بانک ها موظف شده اند تمامی اطلاعات لازم مورد نیاز وزارت اقتصاد و امور دارایی را در اختیار این وزارتخانه قرار دهند تا این بخش اقتصادی بتواند معاملات را رصد کند.

وی افزود: در صورت اجرای قانون مالیاتهای مستقیم درآمدهایی مانند درآمد حاصل از معاملات سکه و ارز نیز شفاف خواهند شد و زمینه برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی فراهم خواهد شد البته استفاده از کد ملی تجار نیز در شفاف شدن معاملات نیز به سیستم مالیاتی کمک می کند.

بیرانوند گفت: باید تلاش کرد که مسیر ایجاد ثروت از طریق شرکت های دانش بنیان فراهم شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت های کشور می توان شرایطی ایجاد کرد که یافته های علمی را با استفاده از صنعت به محصول تبدیل کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس یادآور شد: در هرصورت باید با رهگیری معاملات از طریق ابزارهای  مالیاتی و نظارت موثر از گسترش فعالیتهای دلالی و کاذب در تولید ثروت جلوگیری کرد.


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.