نرم افزارحسابداری صدگان

لایحه مالیات‌های مستقیم به بودجه ۹۲ نمی‌رسد

0 653

حسابداراپ

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی گفت: بعید به نظر می رسد که لایحه مالیات‌های مستقیم به بودجه سال ۹۲ برسد، اما برخی از احکام انضباطی لایحه مالیات‌های مستقیم در بودجه ۹۲ لحاظ شده است.

 

 .رحیم ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره نامگذاری سال جاری به عنوان حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی اظهار کرد:حماسه سیاسی و اقتصادی به یقین مکمل یکدیگر هستند و در صحنه سیاسی که پیش رو داریم مهم ترین آن انتخابات است، اگر حضور فراگیر، پرشور و مقتدرانه باشد قطعا، صحنه اقتصادی نیز بیش از پیش رونق پیدا می کند.

 

وی در ادامه افزود: در صحنه اقتصادی به طور خاص، آنچه که لازم است و باید تمام تلاش‌ها در راستای آن باشد، ثبات اقتصادی همراه با یک آهنگ رشد روبه جلو است.

 

 معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی در ادامه با بیان این که با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصاد ملی این امر امکان پذیر است، تصریح کرد: ازنظر جمعیت، وسعت خاک، تعدد آب و هوا ، استعداد نیروی انسانی، وجود رهبری و … از عواملی است که می تواند باعث شود اقتصاد با ثبات و با آهنگ رشد مناسب داشته باشیم که البته لازمه آن تدوین برنامه های عملیاتی است.

 

ممبینی با اشاره به این که برنامه های عملیاتی باید در چارچوب نگاه راهبردی باشد، خاطرنشان کرد:در این راستا باید از محیط داخل و پیرامون شناخت داشته باشیم تا بتوانیم فرصت‌ها و تهدیدها را شناسایی کنیم.

 

پندار سیستم

وی با بیان این که باید به کشورهای هدف نگاه تطبیقی داشته باشیم، افزود: این رویکرد باعث می شود تا از تجربه کشورهایی که ویژگی‌هایی همانند ما دارند استفاده کنیم.

 

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی با اشاره به این که در ارتباط با بودجه در بخش منابع، مقام معظم رهبری فرمودند که وابستگی به نفت باید کاهش یابد، تاکید کرد: اگرچه فراز و نشیب هایی وجود دارد اما این امر شدنی است وامکان آن وجود دارد که درآمدهای مالیاتی را افزایش دهیم.

 

ممبینی ادامه داد: در بودجه سال ۹۲ در ارتباط با بهره مالکانه، حق انتفاع پروانه های بهره برداری مربوط به معادن اقداماتی را انجام داده ایم که شروع خوبی است که اگر استمرار یابد و موانع ایجاد نشود، می تواند درآمد مناسب غیرنفتی باشد.

 

وی گفت:امکان قطع وابستگی به درآمدهای نفتی در بودجه های جاری وجود دارد، مشروط بر آن که درآمدهای مالیاتی را ارتقاء دهیم به گونه ای که عدالت مالیاتی را ایجاد کند و افرادی که مالیات پرداخت نمی کنند و یا از تخفیف برخوردار هستند، متناسب شرایط موجود تجدید نظر شوند.

 

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی با اشاره به این که بودجه سال ۹۲ در دستور کار مجلس قرار گرفته است، ادامه داد: وقت مجلس صرف بودجه ۹۲ می شود و بعید به نظر می رسد که لایحه مالیات های مستقیم به بودجه سال ۹۲ برسد اما برخی از احکام انضباطی لایحه مالیات های مستقیم را در بودجه ۹۲ لحاظ کردیم.

 

ممبینی به مصارف بودجه اشاره و تصریح کرد:در این زمینه تجربه سال ۹۱ ، تجربه گران سنگی است که در ارتباط با مصارف جاری صرفه جویی های خوبی صورت گرفت که البته فشارهایی متوجه دستگاه های اجرایی بود .

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.