نرم افزارحسابداری صدگان

سه ماه اول ۹۲ حقوق کارمندان افزایش نمی یابد.

1 648

حسابداراپ

مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده واحده و دو بند الحاقی لایحه چند دوازدهم ، مجوزهای لازم را به دولت برای دریافت و پرداخت‌ها در سه ماهه اول سال ۹۲ داد.
 .
به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز مجلس، نمایندگان با ماده واحده لایحه اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در سه ماهه اول سال ۹۲ موافقت کردند که بر این اساس، تمامی احکام قانون بودجه ۹۱ در سه ماه اول سال عینا در همین مدت زمان مشابه در سال آینده اجرایی می‌شود.
بر این اساس، در سه ماهه اول سال ۹۲ یعنی ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد کارمندان هیچگونه افزایش حقوق نخواهند داشت ولی این موضوع به معنای عدم افزایش حقوق آنها در طول سال آینده نیست. طبیعتا بعد از تصویب لایحه بودجه ۹۲ در سال آینده در صحن علنی مجلس، دولت می‌تواند از ماه چهارم سال آینده یعنی تیرماه نسبت به افزایش حقوق کارمندان اقدام کند. میزان این افزایش بعد از مصوبه مجلس مشخص می‌شود.
 .
البته گفتنی است که دولت باید معوقات سه ماهه اول سال آینده را بعد از تصویب میزان افزایش حقوق در سال ۹۲ در مجلس به کارمندان پرداخت کند. در همین رابطه محمدرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: طبق مصوبه امروز مجلس، مبنای کار دولت در سه ماهه اول سال ۹۲ صرفا اجرای چارچوب‌های قانون بودجه ۹۱ است و نباید از آن تخطی کند.
 .
وی افزود: بر این اساس حقوق کارمندان در سه ماهه اول سال ۹۲ افزایش پیدا نمی‌کند ولی دولت باید معوقات را بعد از سه ماه طبق مصوبه مجلس پرداخت نماید. کاتب خاطرنشان کرد: البته دستگاه‌ها می‌توانند احکام کارگزینی کارمندان را از ابتدای سال آینده صادر کنند اما افزایش حقوق‌ها بعد از سه ماه ابتدای سال ۹۲ اجرایی خواهد شد، میزانی که بر اساس مصوبه مجلس در مورد کل لایحه بودجه ۹۲ مشخص می‌شود.
 .
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه همچنین تاکید کرد که تمامی دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت در سه ماهه اول سال ۹۲ طبق احکام و جداول سه ماهه بودجه ۹۱ است. وی گفت که بر این اساس در سه ماهه اول سال ۹۲ نه تنها افزایش حقوق نداریم بلکه افزایش یارانه نقدی و یا افزایش سود سهام عدالت نیز رخ نخواهد داد.
 .
همچنین نمایندگان علاوه بر تصویب ماده واحده لایحه سه دوازدهم، دو بند الحاقی را نیز به این ماده واحده اضافه کردند که به موجب آن افزایش پرداختی‌های یارانه نقدی و سود سهام در سه ماهه اول سال ۹۲ ممنوع است و دولت اجازه هر نوع پرداخت مازاد بر سه دوازدهم را در طول این مدت نخواهد داشت.

پندار سیستم

.

  دیده نشدن افزایش ۲۵ درصد حقوق کارمندان در لایحه سه‌دوازدهمی ظلم است.
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اعلام اینکه نظر فراکسیون کارگری در رابطه با حقوق کارگران حدود ۸۰۰ هزار تومان بوده است، گفت: حتی این افزایش ناچیز هم در این لایحه دیده نشده است لذا باید یک تبصره به آن اضافه شده تا افزایش حقوق کارمندان محقق شود.

.    

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۲ اسفند) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۳ بند ۲ قانون اساسی، با بیان اینکه من به عنوان عضو فراکسیون کارگری نسبت به اعمال نشدن افزایش حقوق کارمندان اعتراض دارم، گفت: شورای حقوق کارگران حقوق این افراد را ۲۵ درصد افزایش داده است هر چند این افزایش با تورم موجود فاصله بسیار زیادی دارد اما الحاق این افزایش حقوق امری ضروری است.

.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه نظر فراکسیون کارگری در رابطه با حقوق کارگران حدود ۸۰۰ هزار تومان بوده ست، افزود: حتی این افزایش ناچیز هم در این لایحه دیده نشده است لذا باید یک تبصره به این تبصره اضافه شده تا افزایش حقوق کارمندان محقق شود.

.

 

محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. ویدا اذر می گوید

    دیواری کوتاه تر از دیوار کارمندان باز هم پیدا نشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.