نرم افزارحسابداری صدگان

دستگاههای اجرایی مکلف شدند نسبت به تبدیل وضع مابقی نیروهای شرکتی اقدام کنند

7 1,139

حسابداراپ

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری گفت: ایرادات و مشکلات مصوبه قبلی دولت در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی برطرف شده و تمام دستگاههای اجرایی مکلف شدند تا نسبت به تبدیل وضع مابقی نیروهای خود اقدام کنند.

.
عبدالعلی تاجی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: دولت مصوب کرده بود که از ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۰ نیروهای شرکتی را به قراردادی تبدیل وضع کند اما در حین اجرا مورد ایراد مجلس قرار گرفت و چون مراحل بررسی آن با عدم تصویب ۲ فوریتی طرح به طول می انجامید دولت ناچار شد مصوبه خود را اصلاح و مجددا به دستگاههای اجرایی ابلاغ کند.

پندار سیستم

.
وی افزود: قبل از ایراد مجلس حدود ۶۰ هزار نفر در استانهای کشور تبدیل وضع شده بودند و از طرفی هم دولت در مصوبه خود دستگاههای اجرایی را موظف کرده بود تا با شرکتهای واسطه قطع ارتباط کنند که این بلاتکلیفی هم برای نیروها و هم برای دولت مشکل ساز بود لذا دولت ناچار شد برای برون رفت از مشکلات، ایرادات مصوبه قبلی را اصلاح و وضعیت نیروهای شرکتی را مشخص کند.

.
تاجی خاطر نشان کرد: دولت در مصوبه اصلاحی خود که اخیرا ابلاغ شده است به دستگاههای اجرایی تکلیف کرده تا نسبت به تبدیل وضع مابقی نیروهای شرکتی خود اقدام کنند.
معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری به برخی رفع ایرادات اشاره کرد و گفت: در مصوبه قبل شرط سابقه حداقل یک ساله برای تبدیل وضع نیروهای شرکتی وجود داشت که این شرط در مصوبه جدید حذف شده است.

.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: برای نیروهای شرکتی که با مصوبه دولت تبدیل وضع شده بودند فرمتی برای حقوق و مزایایشان در معاونت توسعه مدیریت طراحی شد تا حقوق نیروهای قراردادی یکسان شود اما پس از ابلاغ، گزارشی از دستگاهها دریافت کردیم که حاکی از کاهش حقوق نیروهای قراردادی قدیمی بود لذا این موضوع بررسی شد و قرار بر این شد تا بخشنامه و فرمت مربوط به حقوق نیروهای قراردادی انجام کار معین اصلاح شود تا مشکلات ایجاد شده نیروهای قراردادی قدیمی حل شود.

.
وی در پایان افزود: تبدیل وضع نیروهای شرکتی یکی از زیباترین و مهمترین اقدامات دولت عدالت محور بود که با برده داری جدید از نیروی انسانی مقابله و انشاالله تا تحقق کامل آن تلاش خواهد کرد.
تاجی گفت: تبدیل وضع حدود ۶۰ هزار نیروی شرکتی تاکنون موجب انبساط خاطر و بالابردن امنیت شغلی آنان و همچنین باعث کاهش هزینه های دستگاهها اجرایی شده است.

.

محل تبلیغ شما

7 نظرات
 1. رضا می گوید

  باسلام دانشگاه علم وصنعت هنوز هیچ کاری برای نیروهای شرکتی انجام نداده ممنون میشیم اگه پیگیری کنید

 2. مهدی می گوید

  با سلام
  این همه بخشنامه و مصوبه
  اما چه فایده راه آهن زیر بار نمی رود ؟؟؟؟؟؟؟؟
  با تشکر

 3. شرکتی پیام نور می گوید

  با سلام. چرا دانشگاه پیام نور اقدام به تبدیل وضع نیروهای شرکتی اش نمی کند؟ اخه ما به کی بگیم؟ چرا گوش شنوایی برای شنیدن حرفهای رئیس جمهور نیست؟

 4. نیروی شرکتی پیام نور می گوید

  سلام بر مسئولین زحمت کش جمهوری اسلامی ایران چرا دانشگاه پیام نور استان کهگیلویه و بویراحمد نیروهای شرکتی را تبدیل وضعیت نمی کند اخه ما تا کی زیر سلطه شرکتهای واسطه ای باشیم الان مورخ۱۹/۱۲/۱۳۹۱ است هیچ خبری از تبدیل وضعیت نیست

 5. نیروهای شرکتی راه آهن می گوید

  سلام ! متأسفانه راه آهن هیچ کدام از بخشنامه ها و دستورالعملهای مسئولین و دولت را اجرا نکرده و در آینده هم اجرا نخواهد کرد و هیچ ارگانی نیز نتوانسته این اداره را وادار به اجرا بکند . راه آهن به کذب اعلام داشته که تبدیل وضعیت را انجام داده و یا در حال انجام است ، اما این طور نیست . در راه آهن هیچ قراردادی بصورت نیروی انسانی بسته نمیشود و به طرق مختلف از اجرای این بخشنامه ها طفره میرود . خواهشمندیم رسیدگی بفرمائید.

 6. علی می گوید

  با سلام چرا بقیه نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت نشدند .برای نیروهای شرکتی در شرکت گاز۱۰سال سابقه اعلام کردند.در حالی که دولت یکسال اعلام کرده بود تا تبدیل وضعیت شوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.