حسابان وب

بیمه شدگان به هنگام بازنشستگی متضرر می شوند؟

4 926

حسابداراپ

مطابق با ماده ۳۱ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در صورتی که نرخ رشد حقوق و دستمزد اعلام شده بیمه شدگان در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی حقوق و دستمزد اعلام شده بیمه شدگان باشد و با سال های قبل سازگار باشد، مشروط بر آن که این افزایش دستمزد به دلیل ارتقاء شغلی نباشد، صندوق بیمه ای مکلف است برقراری حقوق بازنشستگی بیمه شده را بر مبنای میانگین حقوق و دستمزد پنج سال آخر خدمت محاسبه و پرداخت نماید.

فینتو

.
لذا در راستای اجرای ماده قانونی مذکور از ابتدای سال ۱۳۹۰ برقراری مستمری بازنشستگی با کنترل نرخ رشد حقوق و دستمزد بیمه شدگان صورت می گیرد.
.
منبع : سايت سازمان تامين اجتماعي
.
4 نظرات
  1. کورش رجب دوست می گوید

    با سلام و تشکر از اطلاع رسانی خوبتون در سایتتون تونستید با خواندن مطالب به بسیاری از سوال های من جواب بدهید که جای سپاسگزاری دارد .
    خواستم بدونم آیا قانون جدیدی در مورد بازنشستگی قرار است اجرا شود . شنیدم که قرار است ۳۰ سال کارکرد را به سه دهه تقسیم کرده و معدل پرداخت این سه دهه را گرفته وبا معدل گیری از آن میزان حقوق افراد را در بیاورند .آیا شما چنین مطلبی را شنیدید ؟
    در حال حاضر که معدل ۲۴ ماه آخر خدمت محاسبه می گردد .
    لطفا” اگر مطلب تازه ای در مورد تعیین دستمزد بیمه شدگان تامین اجتمایی شنیده شده اطلاع رسانی کنید .
    با تشکر

  2. مدیر سایت می گوید

    باسلام و احترام
    ضمن تشكر؛ موارد اين چنيني معمولا بايد درقانون بودجه بيايد يا بصورت مصوبه ي مجزا به تصويب برسد.
    حداقل بنده دراين خصوص اطلاع جديد ندارم.
    بودجه پيشنهادي دولت در سال ۹۳ را دراين مسير ببينيد:
    http://www.accpress.com/news/1392/09/%D9%85%D8%AA%D9%86-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AD%D9%87-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-1393/

  3. حسن می گوید

    سلام آخر مهر ۹۲ بازنشست شده ام مدت ۱۲ سال کارمند قردادی و پیمانی سازمان مالیاتی بوده ام و حق بیمه مدت فوق را به تامین اجتمایی پرداخت کرده ام اکنون بازنشستگی کشوری مبلغ ۲۸۰۰۰۰۰۰۰ ریال مرا در حکم بازنشستگی بدهکار کرده میگوید قانون جدید است باید آن ایام را به نرخ جدید و با

    اخرین حقوق مزایا محاسبه کرد آیا اینگونه است یا خیر . مرسی

  4. مدیر سایت می گوید

    باسلام و احترام
    متاسفانه اطلاع دقيقي ندارم.
    اما اطلاع ازنحوه ي محاسبات و مبناي قانوني حق طبيعي شماست.
    لطفا جوياي قانوني شويد كه مدعي آن هستند.
    موفق باشيد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.