نرم افزارحسابداری صدگان

آیا وکلا برای ارسال اظهارنامه مالیاتی مشمول تبصره ماده ۱۰۰ هستند؟

0 200

حسابداراپ

 وکلا می‌توانند بدون نیاز به اخذ شناسه یکتا از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم استفاده کنند.

روابط‌ عمومی صندوق حمایت وکلا اعلام کرد:

با هماهنگی جناب دکتر حبیب زاده مومن ریاست محترم کانون وکلای دادگستری مرکز، جلسه ای با حضور ریاست کانون وکلا و ریاست صندوق حمایت وکلا و دکتر شاه محمدی بعنوان نمایندگان کانون مرکز با نماینده سازمان امور مالیاتی در دفتر معاونت حقوق ریاست جمهوری تشکیل و مقرر شد وکلای محترم سراسر کشور بدون اخذ شناسه یکتا بتوانند مثل سابق از ظرفیت تبصره ماده صد قانون مالیات های مستقیم نسبت به ارسال اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند.

گفتنی است در روزهای اخیر چالش‌ها و اختلاف‌نظرها در خصوص اخذ شناسه یکتا در خصوص پروانه وکالت، نگرانی‌هایی را برای وکلای دادگستری درخصوص نحوه ارسال اظهارنامه و تمدید پروانه وکالت ایجاد کرده بود.

نهایتا معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی رییس جمهور در نامه‌ای به این ابهام‌ها خاتمه داد.


توضیح سایت تازه های حسابداری:

پندار سیستم

آیا  طبق نامه معاونت ریاست جمهوری وکیل ها می توانند تبصره صد یا اظهارنامه رد کنند و مشکلی ندارند؟

در نامه معاونت ریاست جمهوری به اخذ شناسه یکتا اشاره شده است و عنوان می دارد چه شناسه یکتا داشته باشند چه نداشته باشند می توانند تبصره صد یا اظهارنامه ارسال کنند.
 اما طبق بند ۸ دستورالعمل تبصره صد به صراحت اعلام شده  در صورتی که وکلا از پایانه های فروشگاهی استفاده نکنند نمی توانند تبصره صد ارسال کنند و این دو موضوع جداگانه هستند.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.