نرم افزارحسابداری صدگان

شیوه چک کشیدن عوض شد؟

0 206

حسابداراپ

براساس اعلام بانک مرکزی، الگوی تعیین سقف اعتباری برای متقاضیان دسته چک، نیمه اول امسال، نهایی و اجرا می‌شود.

پندار سیستم

 در اجرای این طرح، با توجه به سوابق مالی متقاضیان دسته چک، سقف اعتباری تعیین شده و آنها دیگر نمی‌توانند، بیش از حد مجاز تعیین شده چک صادر کنند و این اقدام می‌تواند مانع سوءاستفاده از افراد کم بضاعت مالی شود.

براساس اعلام بانک مرکزی، الگوی تعیین سقف اعتباری برای متقاضیان دسته چک، نیمه اول امسال، نهایی و اجرا می‌شود. در اجرای این طرح، با توجه به سوابق مالی متقاضیان دسته چک، سقف اعتباری تعیین شده و آنها دیگر نمی‌توانند، بیش از حد مجاز تعیین شده چک صادر کنند و این اقدام می‌تواند مانع سوءاستفاده از افراد کم بضاعت مالی شود. در چند سال گذشته قانون چک تغییرات زیادی داشته که بسیاری از آن ها مثب ارزیابی می شود. تعیین سقف اعتباری چک نیز مزایای زیادی خواهد داشت.

با تعیین سقف اعتباری متناسب با توان مالی افراد، احتمال صدور چک‌های بدون پشتوانه و برگشتی کاهش می‌یابد. همچنین این امر به نوبه خود، باعث کاهش کلاهبرداری و سوء استفاده از چک می‌گردد و امنیت و اعتماد را در معاملات افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، کاهش چک‌های برگشتی، به نفع نظام بانکی نیز خواهد بود. زیرا چک‌های برگشتی، مشکلات زیادی برای بانک‌ها، از جمله هزینه‌های پیگیری و وصول مطالبات ایجاد می‌کنند. همچنین، تعیین سقف اعتباری، افراد را به مدیریت صحیح finances خود و عدم صدور چک‌های بدون پشتوانه تشویق می‌کند.

این امر به ارتقای فرهنگ پرداخت در جامعه و بهبود انضباط مالی افراد کمک می‌کند. اما این کار معایبی را نیز به همراه خواهد داشت که باید به آن ها توجه کرد. برخی از افراد ممکن است برای انجام فعالیت‌های تجاری خود به نقدینگی بیشتری از سقف اعتباری تعیین شده نیاز داشته باشند.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.