نرم افزارحسابداری صدگان

دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تاکسی‌های اینترنتی غیرقانونی است

0 108

حسابداراپ

انجمن تجارت الکترونیک تهران، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اخذ مالیات بر ارزش افزوده از خدمات حمل‌ونقل درون‌شهری نه تنها تصمیمی خلاف قانون است که آثار زیان‌بار فراوانی را نیز به‌همراه خواهد داشت.

چندی پیش سازمان امور مالیاتی کشور در اقدامی که به گفته انجمن تجارت الکترونیک مغایر با قانون مالیات بر ارزش افزوده است و همچنین علی رغم بخشنامه صادره سال ۱۳۹۹ سازمان امور مالیاتی مبنی بر معافیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هوشمند جابجایی مسافر از مالیات بر ارزش افزوده، برگه قطعی مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت‌های تاکسی اینترنتی صادر کرده است. این اقدام با واکنش تعداد قابل توجهی از نمایندگان مبنی بر مخالفت با این اقدام مغایر قانون هم همراه شد. حالا هم انجمن تجارت الکترونیک تهران در بیانیه خود ضمن قدردانی از نمایندگان مخالف، تاکید کرده که اخذ مالیات بر ارزش افزوده از خدمات حمل‌ونقل درون‌شهری نه تنها تصمیمی خلاف قانون است که آثار زیان‌بار فراوانی را نیز به‌همراه خواهد داشت.

پندار سیستم

به باور این انجمن تاکسی‌های اینترنتی هم اینک زیرساخت بخش قابل توجهی از سفرهای درون‌شهری در سراسر کشور را تأمین می‌کنند و طبعا، هر شکلی از افزایش دستوری تعرفه‌های این بخش، آثار تورمی غیرقابل جبرانی را به‌همراه خواهد داشت. انجمن تجارت الکترونیکی تهران تاکید کرده که سرویس‌های حمل‌ونقل اشتراکی از بخش‌های مهم اقتصاد دیجیتال به شمار می‌آیند و ایجاد هزینه‌های سربارِ غیرکارشناسی برای این گروه از استارتاپ‌ها، بدنه‌ی اکوسیستم دیجیتال را نیز نحیف‌تر می‌سازد.

انجمن تجارت الکترونیک تهران از وزارت اقتصاد خواسته است تا با عنایت به مشکلات عدیده‌ی این طرح که پیش‌تر عنوان شد، تدابیر لازم را برای رفع این مساله در نظر گرفته و جلوی بروز مشکلات مختلف حاصل از این تصمیم را بگیرند.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.