نرم افزارحسابداری صدگان

اعتراض طلافروشان هیچ ربطی به کاهش قیمت طلا ندارد

0 45

حسابداراپ

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران درباره علت اعتراض عده‌ای از طلا‌فروشان در هفته‌ اخیر گفت: طلافروشان هیچ مشکلی با سامانه مؤدیان ندارند و این سامانه برای همه صنوف کشور است و صنف طلا و سکه هم از این قانون تبعیت و به سامانه مؤدیان پیوسته‌اند.

او در ادامه بیان کرد: اکثر طلافروشان در سامانه مؤدیان فاکتورهای الکترونیکی خود را ثبت می کنند و به تکالیف مالیاتی خود پایببند هستند. طلافروشان فاکتورهای الکترونیکی خود را ثبت می‌کنند و تمام طلافروشان باید از سامانه مؤدیان تبعیت کنند.

بذرافشان خاطرنشان کرد: سامانه مؤدیان برای تمام مشاغل است و طلافروشان نسبت به آن هیچ‌گونه اعتراضی ندارند.

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: سامانه جامع تجارت سال گذشته با توجه به اینکه مشکلاتی در بحث آموزش و اطلاع‌رسانی در آن وجود داشت و از دی ماه اجرایی شد، با واکنش صنف طلافروشان مواجه شد.

بذرافشان گفت: لزوم ثبت‌نام در سامانه مؤدیان و سامانه جامع تجارت باعث تعدد سامانه‌ها برای طلافروشان شد و مشکلاتی ایجاد کرد. به همین دلیل مقرر شده بود که سه ماه وقت داده شود تا این سامانه‌ها طبق تبصره ب ماده ۶ فعالان صنفی و اقتصادی باید در یک سامانه اقدامات مبادلاتی خود را انجام دهند. بذرافشان در ادامه بیان کرد: ولی حدود چهار ماه گذشت و این دو سامانه با وجود قول‌هایی که داده شد، با هم ادغام نشد.

پندار سیستم

او در ادامه بیان کرد: اعتراض طلا‌فروشان به سامانه جامع تجارت الکترونیک این بود که مقرر شده اطلاعات سرمایه و موجودی آنها باید در این سامانه ثبت شود. برای رفع این مشکل جلسات متعددی در سه ماه پایانی سال داشتیم و نامه‌نگاری‌های زیادی هم انجام شد.

بذرافشان گفت: در این جلسات بر لزوم بازنگری و اصلاحات در سامانه جامع تجارت مطرح و قول‌هایی برای تغییرات در این سامانه داده شد.

او گفت: از ابتدای سال از طریق وزارت صمت اعلام شد که سامانه جامع تجارت از ۷ فروردین ۱۴۰۳ لازم‌الاجراست و با توجه به اینکه هیچ تغییری در خصوص این تصمیم اعلام نشد طلافروشان نسبت به این مسئله اعتراض دارند و اجرایی شدن این مساله واکنش‌هایی در پی داشته است.

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران ادامه داد: طلافروشان اعلام کرده‌اند که چرا باید سرمایه خودشان که چند نسل گشته تا به آنها رسیده است را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند. مسئولان هم معتقدند که باید تمام این نقل و انتقالات ثبت شود.

بذرافشان افزود: آسیب‌ها و ضعف‌هایی این موضوع این است که بخشی از سرمایه‌ها برای خود همکاران نیست. طلاهایی وجود دارد که برای کسانی است که فعالیتی ندارند به تولیدی‌های طلا می‌دهند تا با آنها تولید انجام دهند. از سوی دیگر تولیدی‌های ما از نظر شرایط و سرمایه ضعیف هستند.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.