نرم افزارحسابداری صدگان

ربع سکه با میانگین قیمت ۱۱ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان فروخته شد ولی نرخ بازار ارز را قبول نداریم!

0 249

حسابداراپ

از تعداد ۱۲ هزار و ۸۷۷ قطعه ربع سکه ثبت سفارش شده در اولین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران، با توجه به کف قیمت تعیین شده توسط عرضه کننده، یکهزار و ۱۱۸ قطعه سکه با میانگین قیمت ۱۱ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان به برندگان تخصیص داده شد.

به گزارش ایسنا، نخستین حراج عمومی سکه طلای مرکز مبادله ایران با عرضه سکه ربع بهار آزادی در روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه برگزارشد.

بنا بر این گزارش، از تعداد ۱۲ هزار و ۸۷۷ قطعه ربع سکه ثبت سفارش شده در سامانه، با توجه به کف قیمت تعیین شده توسط عرضه کننده، یک‌هزار و ۱۱۸ قطعه سکه با میانگین قیمت ۱۱ میلیون و ۵۴۸ هزار  تومان به برندگان تخصیص داده شد.

نتیجه حراج سکه از طریق پیامک به برندگان اطلاع‌رسانی شده و ضمنا از طریق حساب کاربری متقاضیان در سامانه معاملات سکه طلا قابل دسترس است.

با توجه به انجام معاملات براساس روش حراج،به متقاضیان توصیه می شود جهت ثبت قیمت  در حراج روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه و سایر حراج‌های بعدی، به دستورالعمل‌های مربوطه که در سایت مرکز مبادله ایران اطلاع‌رسانی شده مراجعه کرده و فرآیند ثبت پیشنهاد قیمت را به دقت انجام دهند.

لازم به ذکر است، سامانه معاملات سکه طلای مرکز مبادله ایران، قیمت پایه‏ از‏ پیش‏ تعیین‏ شده ندارد و قیمت پیشنهادی ثبت‏ شده توسط متقاضی در سامانه، مبنای تخصیص است. توجه داشته باشید که ثبت قیمت پایین نامتعارف باعث برنده نشدن متقاضی می‌شود.

علاوه بر این، متقاضیان شرکت در  دومین حراج مرکز مبادله ایران، از امروز تا چهارشنبه ۱۶ اسفندماه می‌توانند نسبت به طی مراحل ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه اقدام کنند. درخواست می شود مردم در زمان مناسب و با پرهیز از موکول کردن ثبت نام به ساعات پایانی حراج، اقدام به ثبت‌نام کنند.

توضیح سایت تازه های حسابداری:

درحالی که قیمت ربع سکه در بازار امروز حوالی ۱۲ میلیون تومان بود ، نرخ فروش ۱۱ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان در مزایده امروز ، حاکی از قیمت گذاری آن بادلار حدودا ۹۶ هزارتومانی است که از قرار معلوم مسئولین مملکتی هم آنرا قبول ندارند.

ربع سکه و حباب آن

هرگرم طلا عیار ۹۰۰ ، مبلغ  ۳۵۸۲۰۰۰تومان در بازار هست

پندار سیستم

هر ربع سکه  معادل ۲.۰۳۳ گرم  که ارزش طلای ربع سکه  ۷۲۸۲۰۰۰ تومان هست
قیمت فروش در بازار آزاد  ۱۲ میلیون تومان
حباب ربع سکه ۴۷۲۸۰۰۰هزارتومان پس قیمت فروش ربع سکه   ۶۵٪ بالاتر از ارزش طلای ربع سکه است
 ربع سکه ۱۲ میلیونی معادل دلار ۹۶ هزارتومانی است.
حالا وقتی می گویند قیمت دلار آزاد را قبول نداریم یعنی چه ؟
روزیکه ربع سکه ها در سامانه بانک مرکزی قیمت می خورد متوجه خواهیم شد که  قیمت دلاری که بانک مرکزی قبول دارد  برای فروش ربع سکه چند٪ بالاتر از دلار بازار آزاد است.
محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.