نرم افزارحسابداری صدگان

طرح نهایی تعیین حق‌الزحمه‌ی حسابرسی به تصویب شورای عالی رسید

0 1,726

حسابداراپ

سه‌شنبه شانزدهم دی‌ماه جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران میزبان برگزاری بیست‌وششمین جلسه‌ی شورای‌عالی هفتم بود. در ابتدای جلسه، دکتر سعید جمشیدی فرد، رئیس شورا، ضمن خیرمقدم و اعلام رسمیت جلسه، درگذشت شادروان ابوالفضل اسلامی از اعضای گرانقدر جامعه را با قرائت فاتحه‌ای تسلیت گفتند.

پندار سیستم

ایشان در ادامه در زمینه‌ی استعلام صورت گرفته از معاونت حقوقی رئیس‌جمهور در خصوص تداوم عضویت يا جایگزینی احدی از اعضای شورای عالی گزارشی ارایه کرد.

دستور این جلسه‌ی شورای عالی طرح نهایی نحوه‌ی تعیین حق‌الزحمه‌ی حسابرسی بود که با توجه به گزارش کمیته‌ی منتخب و اصلاحات صورت‌گرفته، به تصویب شورای عالی رسید و مقرر شد هیأت مدیره تدابیر و اقدامات لازم را برای اجرای این مصوبه به اجرا درآورد و تأثیر آن بر ارتقای کیفیت حسابرسی، آموزش حرفه‌ای مستمر و تأمین حقوق و مزایای مکفی کارکنان حرفه‌ای شاغل در مؤسسات حسابرسی را به طور منظم پایش و در این زمینه گزارش‌های ادواری تهیه و به شورای عالی ارایه کند.

دستور جلسه‌ی بعدی طرح اصلاحات پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضوابط نحوه‌ی حضور و اعمال حق رأی به صورت الکترونیکی، الحاقی به دستورالعمل مربوط به نحوه‌ی برگزاری مجمع عمومی و انتخابات اعضای شورای عالی جامعه، بود. در این زمینه، پس از تبادل نظر نسخه نهايي به تصویب شورای عالی رسید و مقرر شد جهت تأیید وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی ارسال شود.

دستور جلسه‌ی پایانی، انتخاب اعضای شورای مدیریت مرکز آموزش و تحقیقات حسابداران رسمی بود. در این زمینه، با تبادل نظر در خصوص معيارهاي ارزیابی داوطلبان مورد نظر، مقرر شد موضوع در جلسه‌ی آتی تصمیم‌گیری شود.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.