نرم افزارحسابداری صدگان

حق‌بیمه قراردادهای پیمانکاری قبل از انعقاد قرارداد اعلام می‌شود

0 1,189

حسابداراپ

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با صدور بخشنامه تنقیحی دریافت حق‌بیمه از قراردادهای پیمانکاری، امکان تعیین و اعلام ضرایب حق بیمه مربوط به قراردادهای پیمان در ابتدای انعقاد این قراردادها به کارفرما و پیمانکار فراهم می‌شود تا پیمانکاران بتوانند با آگاهی از مبلغ حق بیمه در مناقصات شرکت کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در دویستمین جلسه شورای تنقیح بخشنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی که با حضور نمایندگان تشکل‌های کارفرمایی و به منظور بررسی بخشنامه تنقیحی دریافت حق بیمه از قراردادهای پیمانکاری برگزار شد، اظهار داشت: فرآیند تنقیح بخشنامه‌ها با مشارکت تشکل‌ها و صاحبنظران در فرآیندی شفاف درحال انجام است و طی ماه‌های آینده تکمیل می‌شود.

وی با تشکر از اقدامات انجام شده و تلاش گسترده‌ای که برای تنقیح بخشنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی صورت گرفته است، گفت: انتظار داریم که در زمان تدوین بخشنامه‌ها ذی نفعان نیز حضور و مشارکت داشته باشند و نقطه نظرات آنان تا حد ممکن مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت تنقیح بخشنامه‌ها منجر به افزایش رضایتمندی و کاهش قابل توجه مراجعات کارفرمایان به هیأت‌های تشخیص مطالبات سازمان تأمین اجتماعی شود.

سالاری با اظهار رضایت از صدور بخشنامه تنقیحی بازرسی از دفاتر قانونی، گفت: با تکمیل و صدور بخشنامه تنقیحی قراردادهای پیمانکاری؛ دو بخشنامه اصلی و بسیار مهمی که مبنای دریافت حق بیمه از کارفرمایان است، صادر و بخشنامه‌های متعدد قبلی که مورد اعتراض کارفرمایان بود؛ ملغی می‌شود.

وی بر لزوم طراحی بخشنامه‌ای که برمبنای آن امکان حذف مراجعات حضوری و انجام فرآیندهای اداری به صورت غیرحضوری فراهم شود تأکید کرد و گفت: انتظار می‌رود که پس از صدور بخشنامه تنقیحی سازوکار اجرایی این بخشنامه به گونه‌ای طراحی شود که نیازی به مراجعات حضوری کارفرمایان بابت پرداخت حق بیمه نباشد و گام مهمی نیز در راستای توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به کارفرمایان برداشته شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شفافیت و عدم تفسیرپذیری را از ویژگی‌های اصلی بخشنامه‌های تنقیحی این سازمان عنوان کرد و افزود: صدور این بخشنامه‌ها گامی در راستای تأمین نظرات شرکای اجتماعی است و سعی می‌شود تا در حد امکان به نقطه نظرات و دیدگاه‌های نمایندگان تشکل‌ها در زمان تنظیم بخشنامه‌های تنقیحی توجه شود.

در این جلسه نمایندگان کانون عالی کارفرمایان و اتاقهای ایران، تهران، اصناف و تعاون و همچنین مدیران واحدهای حقوقی و بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود درباره پیشنویس بخشنامه تنقیحی دریافت حق بیمه از قراردادهای پیمانکاری پرداختند.

 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.