نرم افزارحسابداری صدگان

اخذ مالیات نقل و انتقال املاک به دفترخانه ها منتقل می شود

0 1,118

حسابداراپ

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از آمادگی این سازمان برای برون سپاری مالیات نقل و انتقال املاک خبر داد و گفت: زیرساخت های این اقدام فراهم شده و با اعلام آمادگی سازمان ثبت اسناد و املاک، این کار انجام می شود.


 به گزارش ایرنا، برون سپاری فرآیند اخذ مالیات نقل و انتقال املاک که طبق ماده ۵۹ قانون مالیات های مستقیم ۵ درصد ارزش ملک را شامل می شود، از آذرماه پارسال در دستور کار این سازمان قرار گرفته شده است تا با هدف تسهیل و تسریع فرآیند صدور گواهی مودیان به دفاتر اسناد رسمی منتقل شود.

برای انجام این کار سامانه های سازمان امور مالیاتی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در زمستان سال گذشته به یکدیگر متصل شدند تا اطلاعات بدهکاران املاک یکپارچه سازی شود.

پندار سیستم

تقوی نژاد خواستار تجدیدنظر در وضعیت معافیت های مالیاتی در کشور شد و گفت: معافیت مالیاتی بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی، سبب شده نتوانیم متناسب با ظرفیت اقتصاد کشور، مالیات وصول کنیم.

 وی افزود: در شرایطی که آمریکا بر اقتصاد کشورمان فشار می آورد، باید از نظام مالیاتی بیشتر حمایت شود و همه دستگاه ها و بخش های اقتصادی، یکپارچه و هم افزا عمل کنند.

 تقوی نژاد گفت: سال گذشته حدود ۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد و امسال با تحولات صورت گرفته در نظام مالیاتی و تشدید مبارزه با فرار و پولشویی، شناسایی مودیان جدید و رسیدگی جدی به معوقات و مطالبات مالیاتی، قصد داریم درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده را محقق کنیم اما در این مسیر بخش های مختلف اقتصادی به ویژه تولید، صادرات و اشتغال را مورد توجه قرار خواهیم داد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.