نرم افزارحسابداری صدگان

کشف شبکه تبانی مالیاتی در کرج/ شناسایی ۲۰۰۰ شرکت صوری

0 843

حسابداراپ

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در رابطه با پرونده مالیاتی شناسایی شرکت صوری در کرج چند نفر از همکاران مالیاتی بازداشت شدند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سیدکامل تقوی‌نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور امروز در حاشیه مراسم ساماندهی طرح سهام عدالت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرگونه خرید و فروش باید از طریق شبکه بانکی انجام شود و با توجه به سیستم‌های قویموجود، سپرده‌گذاران به طور دقیق شناسایی خواهند شد. طبیعتاً در این زمینه باید با مراکز پولشویی و بانکی نسبت به شناسایی حساب‌‌ها و معاملات صوری رسیدگی و برخورد جدی صورت بگیرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی هشدار داد: در گذشته در ارتباط با کارت‌های بازرگانی مشکلاتی وجود داشت و اقداماتی با نهادهای اطلاعاتی و امنیتی صورت گرفته تا کسانی که کالا با نام افراد کم‌درآمد از طریق کارت‌های بازرگانی وارد کرده‌اند ،با افراد واقعی برخورد شد. هر فعالیت‌ اقتصادی که منجر به درآمد می‌شود، باید نسبت به شناسایی مالیات آن اقدام کرد.

تقوی‌نژاد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه دادستان استان البرز اعلام کرده که در رابطه با شرکت‌های صوری ۱۰ تن از کارمندان سازمان مالیاتی بازداشت شده‌اند، گفت: سازمان امور مالیاتی در جهت مبارزه با فرار مالیاتی اقدامات هوشمندانه‌ای انجام داده است که ارزش عمده آن شناسایی ۲ هزار شرکت صوری بوده که نسبت به صدور فاکتورهای جعلی و صوری اقدام می‌کنند و نام این شرکت‌ها در سایت سازمان وجود دارد.

پندار سیستم

وی تأکید کرد:‌ کسانی که مبادرت به خرید و فروش کالا می‌کنند باید به این فهرست مراجعه کرده و از خرید و فروش با این شرکت‌ها خودداری کنند.

رئیس سازمان امور مالیاتی ادامه داد: البته اگر نام شرکتی در این لیست نباشد و آنها به صورت صوری و جعلی باشند، قابل پذیرش نیست، بلکه شرط پذیرش انجام معامله واقعی است و کالایی ردوبدل شده باشد و تراکنش بانکی و قبض انبار پشت آن باشد.

تقوی‌نژاد با اشاره به اینکه یک شرکت صوری در شهرستان کرج از سوی سازمان امور مالیاتی شناسایی شد، گفت:‌ عوامل این شرکت در اختیار دادگاه قرار گرفتند و در مرحله رسیدگی به پرونده با اعتراف مدیر شرکت صوری، متوجه شدند، یکی از اداره کارکنان مالیاتی کرج با این شرکت همکاری داشته است و با همکاری حراست سازمان این فرد در اختیار دادستانی قرار گرفت و اقرار کرد که به صورت شبکه‌ای اقدام به کار کردند و تعداد دیگری از کارمندان در اداره مالیاتی کرج با تبانی اقدام به همکاری و مشورت می‌کردند.

وی افزود: با همکاری و هماهنگی بین اداره اطلاعات استان البرز افرادی که در سازمان با آنها همکاری داشتند، در اختیار دادستانی قرار گرفتند.

رئیس سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: در حال حاضر موضوع فاکتورهای صادر شده و میزان فرار مالیاتی آن در حال بررسی است که البته رقم خیلی قابل توجه نیست و پرونده مربوط به یک ماه اخیر است.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.