نرم افزارحسابداری صدگان

شفاف سازی شیوه تعیین مالیات نهادهای انقلابی از زبان معاون وزیر اقتصاد

0 680

حسابداراپ

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در واکنش به خبرسازی برخی رسانه ها درباره پرداخت مالیات شرکت های وابسته به نهادها و سازمان های انقلابی گفت: صورت های مالی و سود و زیان این شرکت ها، تعیین کننده میزان مالیات پرداختی آنهاست.


پندار سیستم

به گزارش ایرنا، چندی پیش برخی رسانه ها اعلام کردند، نهادها و بنیادهای انقلاب اسلامی در هشت ماهه امسال فقط ۱۰۰ میلیارد ریال مالیات دادند که نصف پارسال بود.
به نوشته این رسانه ها این نهادها برای این مدت باید ۷۰۰ میلیارد ریال مالیات مصوب پرداخت می کردند.
در همین پیوند، «سیدکامل تقوی نژاد» امروز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا یادآوری کرد: بنیادها و نهادهای انقلاب مطابق ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم از پرداخت مالیات معافند اما شرکت های وابسته به آنها به پرداخت مالیات موظفند.
به گفته وی، این نهادها خود فعالیت اقتصادی چندانی ندارند و عمده فعالیت های اقتصادی آنها در قالب شرکت ها و در بخش های تولیدی و بازرگانی انجام می شود که مطابق قانون و منابع و مآخذ مالیاتی، مالیات پرداخت می کنند.
تقوی نژاد ادامه داد: بسته به وضعیت سود و زیان این شرکت ها و صورت های مالی آنها، میزان مالیات دریافتی در هر سال متغیر می شود.
وی اضافه کرد: مالیات دریافتی از نهادها و بنیادهای انقلابی تاکنون مطابق برنامه پیش رفته است.

** مالیات بر تسهیلات و وام
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم یادآوری کرد: در گذشته افرادی که خواهان دریافت وام و تسهیلات بودند، بخش حقیقی تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و بخش حقوقی تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از ارایه گواهی مفاصای حساب مالیاتی معاف بودند.
به گفته وی، این میزان اکنون به یک میلیارد ریال برای بخش حقیقی و سه میلیارد ریال برای بخش حقوقی افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، چندی پیش رییس سازمان امور مالیاتی کشور از دریافت نزدیک به ۷۲۰ هزار میلیارد ریال مالیات و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال عوارض تا پایان بهمن ماه امسال خبر داد.
به گفته وی، این میزان درآمدهای مالیاتی نزدیک به ۹۰ درصد درآمدهای پیش بینی شده برای امسال بود.
امسال درآمدهای مالیاتی تا پایان یازدهمین ماه سال در همسنجی با پارسال ۲۶ درصد رشد کرد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.