نرم افزارحسابداری صدگان

بخشودگی جرایم متعلقه کارفرمایان مشروط به پرداخت بدهی به تأمین اجتماعی تا سه ماه آینده

0 771

حسابداراپ

در جلسه امروز هیات دولت بخشودگی جرایم متعلقه کارفرمایان مشروط به پرداخت بدهی به تأمین اجتماعی تا سه ماه آینده تصویب شد.


به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور، مصوب کرد کارفرمایانی که تا سه ماه آینده بدهی خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کنند، مشمول بخشودگی جرایم متعلقه می‌شوند.

در این جلسه مقرر شد؛ کارفرمایان واحدهای مشمول این مصوبه، در صورتی که کل جرایم متعلقه آنها مربوط به قبل از تصویب آیین­‌نامه مربوطه باشد، چنانچه حداکثر تا سه ماه از تاریخ تصویب، در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده براساس مدارک و مستندات ابرازی با سازمان توافق کنند، از بخشودگی جرایم متعلقه موضوع این آیین­نامه برخوردار خواهند شد.

همچنین درخصوص جرایم حق بیمه مربوط به قبل از تصویب آیین­نامه مذکور، مدت بررسی صورت مزد و حقوق بیمه شدگان و پرداخت حق بیمه متعلقه ۴ ماه از ۱۸ ماه خواهد بود.

این پیشنهاد از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت حفظ و نگهداشت نیروی کار موجود در کارگاه­های مشمول قانون تأمین اجتماعی و بهره­مندی تعداد بیشتری از کارفرمایان واحدهای فعال تولیدی، صنعتی و معدنی از مزایای بخشودگی ارایه و به تصویب هیات وزیران رسید.

در ادامه این جلسه،  هیات دولت به بررسی گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره دستاوردها، چالش­ها و راهکارهای طرح تحول نظام سلامت پس از گذشت ۳۱ ماه از اجرای آن پرداخت. این طرح با حمایت
همه جانبه دولت شکل گرفت.

پندار سیستم

از اصلی­ترین این محورها حفاظت مالی مردم در مقابل بهره­مندی از خدمات سلامت بود که از دستاورد ملی آن می­توان به حمایت از ۲۱ میلیون نفر بیمار بستری، افزایش پوشش بیمه، رایگان شدن زایمان طبیعی برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر و از همه مهم­تر دستیابی به بیشترین کاهش پرداخت از جیب مردم از ۵۳ درصد به ۴۰ درصد در جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود.

بر پایه این گزارش، در حوزه دسترسی به خدمات سلامت، می توان به دستاوردهایی مانند افزایش سه برابری پزشکان در مناطق محروم، توسعه و بازطراحی شبکه مراقبت­های اولیه سلامت در سراسر کشور، ساخت دو هزار خانه بهداشت جدید، گسترش شبکه به حاشیه شهر و شهرهای بزرگ با ارتقای بسته خدمتی اشاره کرد.

راه­اندازی بیش از ۴ هزار پایگاه سلامت، دو هزار مرکز جامع خدمات سلامت و بیش از ۱۲ هزار تخت بیمارستانی جدید، نوسازی ۶۰۰بیمارستان موجود، افزایش چشمگیر تخت­های ویژه، بلوک­های زایمان، کلینیک­های تخصصی و فوق تخصصی و توسعه خدمات اورژانس بیمارستان، پیش بیمارستانی و اورژانس هوایی ، از دیگر دستاوردهای ارزشمند دولت در این حوزه عنوان شد.

افزایش رضایتمندی مردم نیز به رضایتمندی بیش از ۸۰ درصدی مردم از طرح تحول نظام سلامت براساس گزارش سازمان­ها و نهادهای خارج از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، از جمله نتایج حاصل از این طرح بوده است.

در ادامه، مشکلات و چالش­های پیش روی طرح تحول نظام سلامت مورد بررسی هیات وزیران قرار گرفت.

هیات دولت ضمن تشکر از اقدامات انجام شده مقرر نمود در جلسه آتی، راه کارهای مقابله با چالش­های طرح تحول نظام سلامت مورد بررسی قرار گیرد.

اعضای دولت همچنین در ادامه جلسه خود ، مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده را بررسی و به تصویب رساندند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.