نرم افزارحسابداری صدگان

بازنشستگی بر اساس آخرین ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه

0 1,402

حسابداراپ

نمایندگان مردم در خانه ملت مصوب کردند مستمری بازنشستگان مشمول قانون تأمین اجتماعی بر اساس آخرین ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه و با احتساب سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت شود.


پندار سیستم

مایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه ۲۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با اصلاح بند (ب) ماده ۱۳ با ۱۲۵ رأی موافق، ۵۲رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر موافقت کردند.
۱- بند (ب) ماده (۱۳) برنامه ششم به شرح زیر اصلاح می‌شود:
سازمان تأمین اجتماعی موظف است در اجرای تعهد ایجاد شده در تبصره (۲) قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت (مصوب ۵/۶/۱۳۸۶) که حقوق بازنشستگی و نیز کسور بازنشستگی و یا حق بیمه سهم مستخدم و کارفرما نسبت به ایام سنوات ارفاقی را به مأخذ اشتغال و ضریب ۱/۱، دریافت نموده است و منطبق بر تعهدات بیمه‌ای (ماده ۷۷ قانون تأمین اجتماعی و تبصره ذیل آن)، مستمری بازنشستگان مشمول قانون مذکور را بر اساس آخر ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه) و با احتساب (سنوات ارفاقی سال‌های ۳۰ – ۲۹ و در صورت نرسیدن به حد مذکور آخرین ۲ سال پرداخت حق بیمه از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت نماید.
تبصره- سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است اعتبارات آن گروه از دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون فوق الاشاره (تبصره ۱)، که سهم سازمان تأمین اجتماعی بابت ما به التفاوت حقوق سنوات ارفاقی ( تبصره ۲) را به صورت کامل پرداخت ننموده‌اند را تعهد و در بودجه سنواتی کشور پیش‌بینی و پرداخت نماید. شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی موضوع تبصره (۳) قانون مذکور نیز با استفاده از منابع داخلی خود مشمول این حکم (پرداخت مابه التفاوت حقوق سنوات ارفاقی) می باشند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.