نرم افزارحسابداری صدگان

صدور برگ قطعی مالیات ۱۳۹۴

0 1,148

حسابداراپ

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از ثبت رکورد جدید در پرداخت مالیات اصناف خبر داد.

پندار سیستم

 

به گزارش  شادا، تقوی نژاد گفت: برای وصول مالیات ۱۳۹۴ اصناف با اتاق اصناف توافق خوبی داشتیم و اگر مودیان محترم معادل مالیات ۱۳۹۳ را برای ۹۴ پرداخت کنند برگ قطعی برای آنها صادر و مالیات از آنها پذیرفته می شود.
وی افزود: به همین خاطر حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار اظهارنامه از طرف مودیان ارائه شده و تاکنون حدود یک میلیون برگه قطعی واقعی در اختیار مودیان قرار گرفته که رکورد تاریخی است و نسبت به سالهای قبل ۱۰۰۰ درصد رشد دارد.
تقوی نژاد اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصاد به مودیان اعتماد می کنیم و براساس اظهارنامه خودشان مالیات می گیریم.
رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: خوشبختانه اعتماد ما به مودیان نتیجه داد، از نظر درصد مالیات و هم از نظر تعداد اظهارنامه، دستاورد خوبی دارد .

وی افزود: امروز برای اینکه بتوانیم زمینه اجرایی این توافقات را برای سال ۱۳۹۶ و وصول مالیات ۹۵ انجام دهیم ، توافق ها را مرور کردیم و خوشبختانه اتاق اصناف هم از عملکرد سازمان مالیاتی رضایت دارد و ما هم همکاران را تشویق می کنیم با روحیه تعاملی از اصناف مالیات دریافت کنند.
وی افزود: لایحه مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و در این لایحه باتوجه به اینکه قانون فعلی ، آزمایشی است مواردی که در اجرا دچار اشکال بوده بررسی و به مجلس ارایه خواهد شد ،حذف مالیات کالای خاصی مطرح نیست و ممکن است اصلاحاتی صورت بگیرد. نرخ ها در این قانون قطعی خواهد شد و به نرخ فعلی نزدیک است.
تقوی نژاد افزود: ممکن است برای برخی کالاها تصمیم خاصی بگیریم و برای طلا هم نرخ تعدیل می شود و پیشنهاد ما این است که به ۳ درصد کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد: به سراغ شناسایی منابع جدید مالیاتی می رویم اما قرار نیست در دریافت مالیات با شرایط خاصی که در اقتصاد ما وجود دارد فشاری به این افراد وارد شود و باید مالیات را با اطلاعات بگیریم.
تقوی نژاد گفت: نظام جامع مالیاتی می تواند اطلاعات کاملی از ذی نفعان در اختیار ما قرار دهد و اطلاعا از کسانی که مالیات از آنها گرفته می شود ، کامل خواهد شد و باید به اطلاعات کسانی که جزو مالیات دهندگان نیستند برسیم و درآمدهایی که قرار است به دست بیاید از طریق مودیان جدید خواهد بود (گسترش پایه های مالیاتی).
تقوی نژاد درباره صندوق های مکانیزه فروش نیز گفت: لایحه ای به مجلس تقدیم و کلیات آن در کمیسیون اقتصادی تصویب شده است به زودی مجلس جزییات لایحه را بررسی می کند.
وی تاکید کرد: همزمان در سازمان امور مالیاتی استانداردهای نرم افزاری و سخت افزاری را آماده می کنیم و شرکتی انتخاب شده است که مفاد قرارداد به آن ابلاغ می شود و در طول ۶ ماه استانداردها را اعلام می کنیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: تا زمانی که قانون تصویب و استانداردها اعلام نشود ، کار شتاب نرده ای در این زمینه نباید صورت بگیرد ، با هیچ کس توافقی نداشتیم و سازمان امور مالیاتی اقدام خاصی را تایید نخواهد کرد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.