نرم افزارحسابداری صدگان

مزیت اصلی IFRS چیست؟

0 2,078

حسابداراپ

 

در جهانی که امروزه بیشتر از قبل به سمت جهانی شدن می رود، هدف کلیدی، قابلیت قیاس می باشد.

پندار سیستم

 

 کافیست خود را به عنوان صاحب یک هولدینگ چند ملیتی که می خواهد نتایج مالی شرکت های خود در کشورهای مختلف را بررسی کند در نظر آورید. درست در همین جاست که به مشکل بر میخورید چرا که هر کشور از قوانین استانداردی متفاوتی استفاده می نماید!

برای مثال، درآمدهای یک واحد تجاری در یک کشور بر مبنای ذخایر گزارش می گردد و در کشوری دیگر بر مبنای وجه نقد. حال چگونه می خواهید تشخیص دهید کدام یک از شرکت های شما فروش بهتری را داشته است وقتی اقلام گزارش شده در بعد اجزا با یک دیگر قابل مقایسه نمی باشند؟

و یا در مقیاسی کوچکتر، اگر سرمایه گذاری در بورس باشید و بخواهید صورت های مالی شرکت مورد نظر خود را قبل از خریداری سهام آن مورد بررسی قرار دهید چگونه قادر خواهید بود تا این کار را انجام دهید وقتی که هر کس به صورتی متفاوت اقدام به گزارش صورت های مالی خود می کند؟

حالا به شمایی کلی دست یافته اید. IFRS به ارائه ی گردایه ای از قواعد متحد و جهانی حسابداری و گزارشگری می پردازد تا شما را قادر سازد تا بتوانید صورتهای مالی هر کشوری را متوجه شوید. البته این تمام ماجرا نیست- اگر شرکت شما  بخواهد تا به سرمایه ی جهانی و یا بورس دسترسی داشته باشد، می بایست صورت های مالی خود را با استناد به استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی یا به اختصار IFRS ارائه نماید. 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.