نرم افزارحسابداری صدگان

هزینه نصب صندوق بخشی از مالیات است

0 677

حسابداراپ

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: آیین نامه صندوق مکانیزه فروش تا دو ماه آینده نهایی خواهد شد.


محمدتقی پاکدامن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به لایحه صندوق مکانیزه فروش اظهار داشت:‌ آئین‌نامه‌های مربوط به این موضوع با حضور ذینفعان، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف در حال نهایی شدن است، تا با امضای وزیر اقتصاد به هیأت وزیران ارسال شود.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در مورد تفاوت هزینه‌ نصب صندوق مکانیزه در قانون برنامه پنجم و مالیات‌های مستقیم گفت: در ماده ۱۲۱ قانون برنامه پنجم توسعه خرید و نصب صندوق مکانیزه جزء هزینه‌های قابل قبول بود، اما اکنون در اصلاحیه قانون مالیات‌ها به عنوان بخشی از مالیات تلقی می‌شود.

پندار سیستم

وی ادامه داد: بر اساس اولویتی که سازمان مالیاتی تعیین و ابلاغ خواهد کرد، نصب صندوق مکانیزه فروش عملیاتی خواهد شد و هزینه ان به عنوان بخشی از هزینه مالیات واحد صنفی تلقی می‌شود. بدان معنا که دولت، صندوق را در اختیار واحد صنفی قرار داده است،‌ همچنین اگر واحد صنفی صندوق نداشته باشد، برای واحد صنفی جریمه پیش‌بینی شده است.

پاکدامن با بیان اینکه حداکثر تا دو ماه دیگر آئین‌نامه صندوق نهایی می‌شود، تصریح کرد: طبق هماهنگی انجام شده صنوف مربوطه باید صندوق را تهیه کند و در اختیار صاحبان مشاغل قرار دهند.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: صندوق مکانیزه باید ویژگی‌های مد نظر سازمان را از لحاظ نرم‌افزاری، سخت‌افزای در شناسایی درآمد، خرید، مالیات ارزش افزوده و نحوه ارسال اطلاعات داشته باشد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.