نرم افزارحسابداری صدگان

نرخ سود بازهم کاهش می‌یابد

0 794

حسابداراپ

نرخ سود بین‌بانکی از ۲۹ درصد به ۱۷ درصد رسیده است.

پندار سیستم


ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در سال ۹۴ دستاوردهای خوبی حاصل شد، گفت: یکی از دستاوردهای مهمی که بانک مرکزی در سال جاری به دست آورد ورود بانک مرکزی به بازار بین‌بانکی بود که باعث شد نرخ سود بین‌بانکی از ۲۹ درصد کاهش پیدا کند و الان این نرخ به ۱۷ درصد رسیده است.

وی با تقدیر و تشکر از همراهی اعضای شورای پول و اعتبار در همیاری بانک مرکزی نسبت به اخذ تصمیمات مهم در امور پولی و بانکی تأکید کرد: هم اکنون نرخ سود سپرده در تمامی بانک‌ها به ۱۸ درصد رسیده است این در حالی است که این نرخ در گذشته حدود ۲۶ تا ۲۷ درصد بود.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات نیز در سال جاری کاهش پیدا کرد اما از نظر ما شرایط فعلی همچنان شرایط خوبی نیست چرا که با توجه به کاهش نرخ تورم و رسیدن آن به دامنه ۱۲ درصد، نرخ سود بالای ۱۸ درصد قابل قبول نیست و باید کاهش یابد.

سیف ادامه داد: در همین راستا تمام تلاش ما این است که از ابزارهای غیردستوری استفاده کنیم و مطمئن هستیم در طول سال ۹۵ این مسئله تحقق می‌یابد و نرخ سود تسهیلات به دامنه قابل قبولش که همان حوالی میزان تورم است، خواهد رسید.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.