نرم افزارحسابداری صدگان

افزایش ۲۰هزارتومانی حق مسکن کارگران در شورای عالی کار تصویب شد.

0 890

حسابداراپ

اعضای کارگروه ۳ جانبه ملی در نشست عصر امروز خود با افزایش حق مسکن ماهیانه کارگران از ۲۰ به ۴۰ هزار تومان موافقت و مقرر کردند وزیر کار نامه‌ای در این باره به معاون اول رئیس جمهور بنویسد.

پندار سیستم


به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه ۳ جانبه ملی کارگران، کارفرمایان و دولت در قالب شورای عالی کار در نشست عصر امروز خود درباره افزایش حق مسکن امسال کارگران از ۲۰ هزار تومان در ماه به ۴۰ هزار تومان به جمع بندی رسید و مقرر شد در هفته آینده نامه ای از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به معاون اول رئیس جمهور ارسال شود.

براساس روال موجود، معاون اول رئیس جمهور باید دستور بررسی مصوبه شورای عالی کار درباره افزایش حق مسکن مشمولان قانون کار را در هیات وزیران صادر کند و سپس وزرا رای مثبت خود را در این باره اعلام کنند.

احتمال می رود در صورت طی شدن روال قانونی، کارگران بتوانند از اردیبهشت ماه امسال حق مسکن جدید را به همراه حقوق و دستمزد ماهیانه خود دریافت کنند.

پیش از این، قرار بود حق مسکن کارگران در سال گذشته از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش یابد که با مخالفت دولت، تاکنون مسکوت مانده بود.

همچنین در نشست امروز مقرر شد دولت لایحه اصلاحیه قانون کار که در سال های گذشته از سوی دولت دهم به مجلس ارسال شده بود را پس گرفته و کارگروه جدیدی را برای بررسی موانع تولید و اشتغال و همچنین به روز رسانی قانون کار تشکیل دهد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.